13 Mayıs – 26 Haziran Venüs Retrosunun Etkileri

Dilara Bayrak

Venüs’ün İkizler burcundaki retro seyri ilişkilerde derinlik aramaktan ziyade zihinsel çekimlere gireceğimizi, tutkudan ziyade daha yüzeysel yaklaşımlarda olacağımızı gösteriyor.

Venüs nam-ı diğer Afrodit..

13 Mayıs – 26 Haziran arası 21 Derece de İkizler burcunda retro (geri) hareketine başlayacak..Öncelikle Venüs’ün temsil ettiği konulara bir göz atalım, sonrasında retro hareketin nelere sebep olabileceğini açıklayacağım..

Venüs gezegeni aşk, sevgiyi, güzellik, sevgi lisanımız ve ilişki kurma şeklimiz, dişi dürtülerimiz, erkek haritalarında etkilendiği kadın tipini, dünyasal hazlar, keyif verici konular, sanat, moday, estetik konuları, yaratıcı taraflarımız ve tüm maddi değerleri temsil eder.

Gezegenlerin Retro (geri hareket ) seyirleri daima herkesi biraz korkutur. Çünkü bir gezegen geri hareketine başladığı zaman temsil ettiği konularda engellere, gecikmelere, zorlanmalara sebep olur..

Şimdi Venüs’ün 26 Haziran’a kadarki geri hareketi boyunca gündemlerimize para ilişkilerimiz, gönül ilişkilerimizde geçmişten gelen, yarım kalan, karmik kalp meselelerimiz, halının altına süpürülüp masaya yatırılmayan konular ve özellikle geçmişte bıraktığımız eski ilişkileri nedensizce aklımıza düşürüp duracak.

Venüs’ün İkizler burcundaki retro seyri ilişkilerde derinlik aramaktan ziyade zihinsel çekimlere gireceğimizi, tutkudan ziyade daha yüzeysel yaklaşımlarda olacağımızı gösteriyor. İkizler burcu flörtçüdür ve aynı zamanda bol bol dedikoduya sebebiyet verebilir, gireceğiniz dialoglarda sözlerinize dikkat edin, sonrasında başınız ağrımasın.

Estetik operasyonlarınızı askıya alın, biliyorum kuaförler de açıldı gerekli bakımlarınızı yaptırın fakat saç ve imaj değişiklikleriniz için bekleyin. Evinizde gerçekleştirmeyi planladığınız dekorasyon ve tadilata dair işler, almayı planladığınız yeni bir ev yada araç varsa bu dönemde bunları da retro bitimine ötelemenizde ve lüks tüketim ürünleriyle ilgili alımlarınızı ertelemenizde fayda var. Yeni bir ilişki başlatmak ve şayet geçmişten getirdiğiniz bir gündem değilse yeni bir iş kurmakta aynı şekilde önerilmez.

Bir süredir devam eden Venüs Neptün karesi gönül işlerinde yada ticari partnerlerle olan konularda aldatmalara, aldatılmalara açık olduğumuzu göstermekte. İlişkileri idealleştirebilir yada kendimizi kurban psikolojisinde hissettiğimiz durumlara çekilebiliriz.

Ülkemize olası etkilerine bakacak olursak; Transit Venüs Türkiye’nin haritasına göre 12. evde geri hareket edecek. Sanatçılarla ilgili sarsıcı konular, biten ilişkiler, gizli yaşanan aşklar, aldatmalar ortaya dökülebilir. sağlıkçıları, işçileri, hayvanları, para piyasalarını, hastaneleri, cezaevleri ve huzurevlerini gündememize getirecek, para piyasalarında özellikle altında düşüş yada sabitlenme gözlemlenirken retro hareketi bitiminde hızla yükselişe devam edebileceğini öngörmekle Balık’taki Neptün’ün Venüs’e karesinin yanı sıra gökyüzündeki retro halindeki gezegenleri gözönüne aldığımda ben corona adına halen oldukça endişeliyim, bu konuda tedbirleri elden bırakmamız gerektiğinin altını çizmek istiyorum..

Evet özetle Venüs Retrosu boyunca anlattığım, gezegenin temsil ettiği kararlardan bu süre zarfında uzak duruyoruz. Retro zamanları herkesi daima biraz korkutur. Çünkü gezegenlerin geriye doğru hareket ettiği zamanlarda gecikme ve engellere sebep oluyor demiştik. Aslında Retro zamanlar bizlere fırsatlar sunuyor bir anlamda.

Ben böyle görüyorum. Çünkü yaşadığımız gezegende o kadar ama o kadar süratiyiz ki, çoğu zaman bir durup düşünmeyi, nefes almayı, gündemlerimizi gözden geçirmeyi öteliyoruz.

Şimdi dur, biraz frene bas, başka perspektiflerden bak. Şayet aksiyon almaya devam edersen ben zaten gecikmelere sebep olur, önününe engeller çıkartırım, eylemsiz kal. İşte evren bu mesajı bize ancak retro hareketleriyle iletebiliyor.

Bu süreci yapıcı ve doğru kullanmaya çalışın. Herşeyden önce Venüs dişi yanını daha öfkeli sergileyecektir bizlere, siz ise öfkenizi hayal kırıklığı olarak dile getirin. Gündemlerinizi değerlendirin. Sevildiğini ne şekilde görmek istiyorsun mesela ? Ya da sevdiğini ne şekilde iletmek ve hissettirmek istiyorsun ? En büyük sorunumuz sanrılarımızdır. Neyi seviyorsun aslında gerçekten, ililşkilerinizin alt yapısına bakmak, sorgulamak ve bunları gözden geçirmek için bu süreç bir fırsat şimdi.

Her zaman arzu ettiğimiz şey ilerlemektir. Venüs geri hareket ettiği süre boyunca geçmişten getirdiğimiz kalp yaralarımızla, travmalarımızla, çözülmemiş problemlerle, kaçıp durduğumuz üzerini örttüğümüz konularla yüzleşmemizi istiyor. Astrolojiyi doğru kullanalım.

Gezegen hareketlerinin seni nasıl etkileyeceğini bildiğin ve hazırlıklı olduğun zaman korkulacak bir şey yok. Bu dönem eski sevgilileriniz sizi aniden hatırlayacaktır, bırakın bir kenarda beklesinler. Venüs geri hareketini bitirdikten sonra ortalıkta eski sevgili de kalmayacaktır muhtemelen.

Tabi bütün bunlar gezegenin yarattığı genel etkilerdir. Doğum haritanızı biliyorsanız İkizler Retrosu haritanızda hangi evinizde geri hareket edecekse sizin gündeminizde bu evin konularına kayacaktır. Doğum haritalarımızı bilmeden pusulamızın ne yöne doğru gittiğini bilemeyiz. Doğum haritana vakıf olduğun zaman yaşamında gezegenlerin nasıl aktif rol aldığını er geç öğreniyorsun.

Duygusal konulardaki en sıkıntılı zamanlar bu retro hareket ile ortaya çıkabilir, bu süreci en hafif şekilde atlatarak problemlerinize ışık tutabilmesi dileğiyle..

https://www.facebook.com/dilara.bayrak.965

Bu Yazıları Gördünüz mü ?

ROCKEFELLER, KATİL SPERMLER’İN PEŞİNDE(!)
  Değerli okuyucu; Bu makale de yer alan yazılar "BİYOLOJİK TERÖR : ...
ANTARTİKA BUZULLARININ ALTINDA GİZEMLİ RADYOAKTİF KAYNAK
Antartika kıtası her zaman spekülasyonlara açık bir konu olagelmiştir... ABD'nin ...
29 NİSANDA ASTROİD Mİ ÇARPACAK ? NASA’NIN TEHLİKELİ ASTROİD DENEYİNİ DUYDUNUZ MU ?
https://youtu.be/zxFFhmwXM2c Gelecek yıllarda bize 2020 yılının anlamını sorsalar, sanırım dert, gözyaşı, ...
AIDS VİRÜSÜ ABD LABORATUVARINDA MI ÜRETİLDİ?
Küresel elitler dünya nüfusunun azaltılmasını her fırsatta dile getiriyorlar ve ...
TRANSHÜMANİZM VE KABALİST BARONLAR
Kabalist küresel baronlar, ölümsüzlüğün peşinde hem servetlerini hem de hayatlarını ...
DÜNYA ŞOKTA YENİ BİR SALGIN MI BAŞLIYOR?
Herkese merhaba, daha Corona Virüs belasını atlatamadan şimdi de Hanta ...
10 MADDE’DE DAHİ OLDUĞUNU İSPATLAYAN NİKOLA TESLA
  Nikola Tesla bir çok icada imza atmış, gerçekten "müthiş" diye ...
KAN GRUBUNDAN KARAKTER TESTİ
Yapılan araştırmlara insanların kan gruplarının kişiliklerine etkisinin olabileceğini göstermiştir. Acaba ...
CEP TELEFONU İCAT EDİLMEDEN 36 YIL ÖNCE ÇİZİLEN GİZEMLİ TABLO!
Zamanda yolculuk fikri her zaman zihnimizi meşgul eden konulardan bir tanesi olmuştur. ...
KORONAVİRÜS PANTENTİ VE HANEDANLAR SAVAŞI.
Son zamanlarda cennet vatanımız da  dahil olmak üzere dünya gündeminin ...
NİKOLA TESLA VE PHİLEDALPHİA’DA GİZEMLİ IŞINLANMA (TESLA DİZİSİ BÖLÜM 1)
28 Ekim 1943 yılında Amerikan Donanmasının Pensilvanya eyaletine bağlı Philadelphia şehri limanında yaptığı ...
İSRAF KÜLTÜRÜ, KAPİTALİZM VE MODERN KÖLELİK!
Sistem, bir bütünlük içerisinde olan şeylere verilen isimdir. Kısacası dünyanın ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Translate »
Devamını oku:
EBOLA, AIDS, HTLV-1, CHAMTRAİLS VE BİYOLOJİK SİLAHLAR

ABD'de önemli ve önemli olduğu kadar da gizli bir toplantı yapılmaktadır. Bu toplantı çok gizli yürütülen bir faaliyetin son durumu...

Kapat