Kapat

KUR’AN’DA BİLİMSEL KIYAMET: BİG CRUNCH

Big Bang evrenin yaratılışını kanıtlayan bilimsel bulgudur. Daha önceki konumuzda da dile getirdiğimiz üzere kâinat Allah’ında Kur’an’da bildirdiği gibi büyük patlama yani Big Bang ile yoktan varolmuştur. Yoktan var edilen evrenin birde sonu vardır ve bu son Büyük Çöküş olarak bilinmektedir. Büyük Çöküş’ün orijinal ismi ise başlığımızda da gördüğünüz üzere Big Crunch’dur.

Yukarıda anlattığımız üzere Kur’an ayetleri ile astrofizik biliminin de örnekleriyle sunduğumuz Evrenin genişlemesi konusu Big Bang yani Büyük Patlama ile Kur’an’da bildirilen yoktan varoluştan beri devam etmektedir. Bilim adamları evrenin kütlesi yeterli miktara ulaştığında, çekim kuvvetleri nedeni ile bu genişlemenin duracağını ve bunun evrenin kendi içine çökmesine sebep olacağını, böylelikle bir büzülmenin yaşanacağını tespit ve tahmin etmektedirler. İşte bu durum yine Kur’an ayetlerinde bildirilmektedir;

ENBİYA SURESİ / 104

Yevme natvis semae ke tayyis sicililli lil kutub, kema bede’na evvele halkin nuiduh, va’den aleyna inna kunna failîn.

Bizim göğü kitabın sahifelerini katlar gibi katlayacağımız gün, ilk yaratmaya başladığımız gibi, yine onu (eski durumuna) iade edeceğiz. Bu bizim üzerimizde bir vâddir. Elbette biz yapıcılarız.

İşte ayette bildirildiği üzere astrofizik bilimcileri evrenin Big Crunch teorisi kapsamında nice yavaşça sonra gittikçe hız kazanarak çökmeye başlayacağını bildirmektedirler. Bu teori 1400 yıl önce O’nun Sırrı olarak ortaya Kur’an ayetleriyle çıkmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: