Kapat

370 MİLYAR GEZEGEN İNSAN SEYRETSİN DİYE Mİ YARATILDI?

Bilim dünyası, dünyayı uçsuz bucaksız bir yıldızlar kümesinin sadece küçücük bir parçası olarak görmektedirler ki gerçekten de öyledir. Modern bilim ciddi ve ilmi araştırmalar sonucu, içinde yıldızlar, sistemler ve sistemlerin içinde uydularla dolu çok sayıda galaksi tespit etmiş durumdadır.

Bilim dünyası ise dünyamızın da içinde bulunduğu galaksiye “Samanyolu” ismini vermektedirler. Samanyolu galaksisini tanımlayan bilim insanları şöyle bir benzetme yaparlar;

“Samanyolu Galaksisi süt rengi bir yola benzemektedir.”

Yine bununla birlikte pek çok tarihi kayıt da süt rengine atıfta bulunulmuştur. Zaten batı kültüründe de Samanyolu kelimesinin anlamı “Süt Yolu” terimi ile ifade edilir. Yunan mitolojisindeki hikâyeye göre ise Zeus’un oğlu Herakles daha yeni doğmuştur, annesi ise doğumda ölmüştür. Zeus Herakles’i alır ve Hera’nın açıkta duran göğsüne koyar ve yeni doğan bebeğin Hera’nın göğsünden emmesini sağlar.

Fakat Hera gece uyanır ve yabancı bir bebeği görünce kızarak fırlatıp atar ve bebeğin ağzından boşalan göğsünden fırlayan sütlerde gecenin karanlığında bembeyaz bir uzunlukta (yol gibi) saçılır ve o sütlerin saçıldığı yerde insanoğlu ölümlü olarak hayat bulur. İşte bu yüzden ona batı medeniyetinde “Süt Yolu” anlamına gelen “Samanyolu” galaksisi ismi verildiği iddia edilir.

Tabii bu mitolojik bir hikâyedir ancak bizim esas aldığımız ise Kur’an’da anlatılan “Yaratılış” hikâyesidir. İran’lı astronom Biruni, Samanyolu Galaksisi’nde sayısız yıldız olabileceğini söyleyen isimlerden en önemlisidir. Biruni’nin sözlerini ise daha sonra kesin kanıtlara dayanarak açıklayan ise Galileo oldu.

1610 yılında Samanyolu Galaksisi’ni kendine has teleskobu ile inceleyen Galileo, bu süt rengindeki galakside birçok yıldızın bir araya gelerek kümeleştiğini açıkladı. Fakat en önemlisi bugün kabul gören günümüz teknolojisi ile tespit ve tahmin edilen yıldızların sayılarıdır. Sizce ne kadar olabilir?

Sıkı durun…

Son verilere göre Samanyolu Galaksisi’nde tahmini 370 milyar yıldız bulunmakta!

Astronom İbn Bacce ise Samanyolu Galaksisi’ndeki yıldızların çok daha fazla olacağını, dünyadaki kırılmalardan dolayı bunları net gözlemleyerek tespit edemeyeceğimizi söylüyor. Yani durum gösteriyor ki çok daha fazla yıldız olabilir.

Durum böyle iken daha kendi Güneş sistemimizde bir Ay’a, bir Mars’a ancak ulaşabilmiş ve oralarda hayat arama derdine düşmüşken. ABD’nin Ay serüveninde dahi dünya dışı varlıklar ile görüşüldüğü iddialarının ardı arkası kesilmemişken, Mars yüzeyinde camdan tüneller, yüz şekilleri, piramid türünde yapılar, yine Ay’da binaların görüntüleri ortaya çıkmışken nasıl olur da 370 milyar gezegende “HAYAT YOK, TEK CANLI BİZİZ” deme lüksüne sahip oluruz?

İşte o 370 milyar gezegende yaşam olabileceğini bize en iyi anlatan yine Kur’an’dır. Örneğin Rahman suresindeki bir ayet gerçekten de incelemeye değer verileri içinde barındırır. O ayeti inceleyelim;

Önce ayetin Kur’an’da ki yazılış şekline göz atalım;

Rahman Suresi / 33

“Yâ ma’şerel cinni vel insi inisteta’tum en tenfuzû min aktâris semâvâti vel ardı fenfuz(fenfuzû), lâ tenfuzûne illâ bi sultân(sultânin).”

Şimdi Dinayenet’in mealine göz atalım;

“Ey cin ve insan toplulukları! Göklerin ve yerin uçlarından bucaklarından geçip gitmeye gücünüz yeterse geçip gidin. Büyük bir güç olmadıkça geçip gidemezsiniz.”

Şimdi de bizim meal ettiğimiz şekli ile okuyalım;

“Ey cin ve insan toplulukları! Sema ülkelerinin ve yer ülkelerinin (gezegen) çaplarından (sınırlarından) geçip gitmeye gücünüz yeterse geçip gidin. Ama biliniz ki SULTAN’sız geçip gidemezsiniz.”

Şimdi ayeti neden böyle meal ettik anlatalım;

Bir kere ayet içerisinde “Aktaris” kelimesi geçiyor ki bu kelime “kutur” kelimesinin çoğuludur ve dairenin çapı demektir. Daireden kasıt ise yuvarlak olan gezegenlere işarettir, tıpkı Dünyamız, Güneş, Ay, Mars vs. gibi…

Ayette geçen “Semavati” kelimesini biz “Sema Ülkeleri” olarak çevirdik ki zaten ayette de sema ve arzın sınırlarından yani oradaki gezegenin sınırlarından bahsediyor. Arz ucu olarak ayette geçen yer şayet bizim algıladığımız gibi (öyle olduğunu tüm çevreler kabul etmektedir) dünyanın atmosferinin bittiği ve uzay dediğimiz boşluğun başladığı nokta ise o zaman buradan hareketle “Semavati” kelimesi ile anlatılan ve semanın ucu olarak bildirilen yerde dünya dışında semada yani uzaydaki başka gezegenlerin sınırlarını anlatmaktadır.

Dahası yine ayet içerisinde bir tür enerji olduğu tüm İslam bilginleri tarafından kabul edilen SULTAN isimli enerji ile yapılabileceğini söylemektedir. Bu SULTAN isimli enerjinin ne olduğu henüz bilinmiyor.

Kim bilir belki de SULTAN olarak bilinen ve ABD’nin de peşinden koştuğu, CİN’lere istihbarat yaptırarak Ağrı Dağı’nın altında dahi arattığı turuncu/sarı renkli bu enerji her gün ortada durarak bize bakmaktadır…

Toparlayacak olursak yukarıda ayette geçen “aktaris” kelimesinin “Kutur” kelimesinin çoğulu olduğunu söylemiştik. Arapça’da kutur kelimesi ülkeleri anlatmak için kullanılır. Örneğin Suudi Araplar Mısır ticaretine işaret ettikleri sözlerinde şöyle derler;

“El-Kutr-ul Mısri” yine başka bir şekilde “El Aktar-ul Arabiyyye”.

İlk kelimede Mısır’ı ülkeyi anlatmak için kullanmışlardı ikinci kelime de ise “Arap Âlemi” anlamına gelecek şekilde kullandılar. Buradan da anlıyoruz ki ayette geçen “aktaris” kelimesi aslında ülke ve yaşam alanı olan âlemler için kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: