Kapat

DİKKAT(!) BEBEKLERE KURŞUN YEDİRİYORUZ…

Artık öyle bir hale geldik ki, hangi tarafımızı savunacağımıza, koruyacağımıza karar veremez olduk ve dört bir yanımız şeytani planlar ile dolup taşmış durumda. Gökyüzünde Chemtrail operasyonları, yer yüzünde HAARP operasyonları, beynimizde Zihin Kontrol, midemizde GDO, kulaklarımızda şeytani frekanslar, ekranlarımızda Subliminal Mesajlar…

Hangi tarafta döneceğiz ?

Ne ile, nasıl mücadele edeceğiz?

Kar amacı gütmeyen bir savunma grubu olan “Çevre Savunma Fonu” (EDF) tarafından hazırlanan bir rapor daha yürümeyi, konuşmayı dahi bilmeyen bebeklerimizin bile büyük bir tehlikenin içinde olduğunu ortaya koydu.

Araştırmacılar 2,164 çeşit bebek mamasını 2003 ile 2013 yılları arasında test etti ve maalesef ki %20’sinde kurşun buldular.

bebek mamasında kurşun belge ile ilgili görsel sonucu

Sadece bebeklerde mi?

Biz yetişkinlerin tükettiği 10.064 gıda çeşidinden aldıkları örnekleri testlerden geçirdiler ve %14 ile %16 arasında kurşun bulunduğunu tespit ettiler.

Satılan hangi markalarda kurşun var?

Bilinmiyor…

FDA verileri marka içermediği için hangi firmalar bebek mamalarına veya gıdaların içerisine kurşun kattığını tespit edebilmek ve açıklama yapabilmek oldukça zor…

EDF’de ki kimyasal politika direktörü olan Tom Neltner ve raportör Jother Jones, mama üreticileri ile konuşmaya çalıştıklarını, neden kurşun kullandıklarını sorduklarında herhangi bir yanıt alamadıklarını söylüyorlar.

Tom Neltner ile ilgili görsel sonucu

“Peki kurşunun ne zararı var kursad hocam?” diye soracak olursanız;

Araştırmaların sonuçlarına bakılacak olursa düşük IQ ve davranış problemleri, özgüven eksikliği ile öğrenme güçlüğü gibi çeşitli sorunların ortaya çıkmasına sebep oluyor.

1978 yılında ABD federal hükümeti oyuncaklar, mobilya ve oturma alanlarında kullunılan eşyalarda kurşun kullanımını yasaklamıştı. Ancak 2016 yılında Amerikan Akademisi (AAP) kurşun içeren kullanım eşyalarının yanı sıra, kurşun içeren pek çok gıda buldu ve bunlardan bir tanesi de hazır halde satılan sularda mevcuttu.

Sonra tabi ki ABD sağlık bakanlığı kendi halkını rahatlatmak için “Merak etmeyin ey halkım, biz kurşun kullanımını tüm alanlardan kaldıracağız” dedi ancak yıl olmuş 2018 ABD’de kurşunun gıda kullanımı ve bebek mamalarından çıkarımı halen daha ne sağlanmış durumda, ne de düzgün bir denetime tabi tutulmuş durumda…

FDA, küçük çocuklar, meyve suları, ithal edilen bazı kurutulmuş meyveler ve şişelenmiş su ile tüketilecek bazı hazır gıdalarda kurşun tespit ettiğini duyurmuştu. Ancak bunun için yasal bir yaptırımın hala olmadığını da yine FDA duyurmuştu.

baby fda secret ile ilgili görsel sonucu

1996 yılında otomobiller için benzinli kurşun aşamalı olarak kullanılmış daha sonra ise kurşun arsenat olarak kullanılmaya devam etmişti. 1998 yılında kurşun asenat yasaklanınca tarım alanlarında etkin bir böcek ilacı olarak kullanılmaya devam etti ancak daha da kötüsü böcek ilacı olarak kullanılan kurşun arsenat topraklarımızda kalmaya devam etti ve bu topraklarda büyüyen mahsüllerle yine kurşunu midemize indirmeye devam ettik.

Umud ediyoruz ki Türkiye’de de kurşun hakkında sıkı denetimler yapılsın ve devlet olarak sağlığımızı tehdit eden unsurlardan temizlenmek adına çalışmalar yürütülsün.

Son olarak “Acaba çocuklarımızı kurşundan nasıl koruyabiliriz?” sorusuna cevap verelim;

Bunun tek çaresi demir ve kalsiyum bakımından zengin ve dengeli bir diyet yapmaktır. Ayrıca 1 yaşın altındaki çocuklarımızı ise meyve sularından uzak tutalım…

Saygılarımla

Kursad BERKKAN

“DİKKAT(!) BEBEKLERE KURŞUN YEDİRİYORUZ…” üzerine 1 yorum

  1. Halis Demir says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: