Kapat

GİZLİ BİR MASON OLAN ERAMUS DARWİN KİMDİR?

Eramus Darwin bir İngiliz filozof, fizyolog, kölelik karşıtı, mucit ve şairdi.

Darwin, 12 Aralık 1731’de İngiltere, Nottinghamshire, Elston’da doğdu. Darwin, Chesterfield İlköğretim Okulu, St. John’s College Cambridge ve son olarak Edinburgh Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitim gördü. Darwin’in doktorunu aldığına dair hiçbir kanıt yok, ancak tıbbi uygulamaya geçti.

Darwin, doğa bilimci Charles Darwin’in babası Robert’in mürebbiye ile iki gayri meşru çocuğu da dahil olmak üzere 14 çocuğu oldu. Darwin, 1770 yılında ilk karısının vefatından sonra Mary Parker’ı oğlu Robert için bir mürebbiye tuttu. İki kızları vardı.

Darwin, daha büyük aydınlanma döneminin bir parçası olan Midlands Aydınlanma’nın büyük düşünürlerinden biriydi. Darwin, Lichfield Botanik Topluluğu ve Lunar Topluluğu da dahil olmak üzere çeşitli toplumların oluşturulmasına veya bir parçası haline gelmesine yardımcı oldu.

Lunar Society sadece gruba katılanların belgeleriyle biliniyor, grup tarafından tutulan resmi kayıtlar bulunmuyordu. Özellikle Benjamin Franklin, diğerleri arasında toplumla ilişkilendirildi. Lunar Society adını, her ay dolunayda düzenlenen toplantı gecesinden almıştır. Dolunay, toplantıdan sonra eve seyahat etmek için ışık sağladı. Üyeler , delinin ardından kendilerine Lunaticks adını verdiler .

Darwin, zamanının ötesinde bir adamdı. Şiirlerinde ve yazılarında daha birçok modern teori üzerine spekülasyon yaptı. Bu teorilerden biri muhtemelen bu torunu Charles Darwin’i etkileyen evrim hakkındaydı. Ayrıca 19. ve 20. yüzyılın başlarına kadar ortaya çıkmamış bir teori olan Big Bang hakkında spekülasyon yaptı.

Darwin ayrıca çeşitli şeyler icat eden bir mucitti, bunlar arasında çeşitli hava durumu izleme makineleri, bir fotokopi makinesi, bir konuşma makinesi ve bir araba için bir direksiyon mekanizması vardı. Darwin ayrıca fikir çizimlerinde hidrojen ve oksijen kullanan bir roket motoru bıraktı.

Darwin 18 Nisan 1802’de vefat etti.

Darwin, İskoçya’nın Edinburgh kentindeki Canongate Kilwinning Lodge No. 2’nin bir üyesiydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: