HİTLER’İN BİYOLOJİK SİLAH DENEYLERİ (BÖLÜM 1)

Dr. Josef Mengele, ölüm kampı Auschwitz’de çalışıyordu. Kampa gelenlerin hangilerinin yaşaması, hangilerinin gaz odasına gönderilmesi seçimini yapan da oydu. Hitler’in “üstün ırk” tezine uygun olarak, özellikle ikiz çocukları kobay gibi kullanıyordu. Savaşın bitiminden sonra tüm Nazi avcılarını aldatarak, izini kaybettirdi. Bu dünyada suçlarının cezasını çekmeden ölüp gitti. 1978’da Brezilya’da öldü, dünya bunu ancak 1985’de öğrenebildi.

Savaş bittiğinde Rus askerleri 27 Ocak 1945’de saat 3’te Auschwitz ile Birkenau ölüm kampının kapısına vardılar. SS subaylarının öldürdüğü 650 kişinin cesediyle karşılaştılar. O sırada Mengele, 200 mil uzakta, kuzeybatıdaki bir başka kampa gitmişti. Burası Gross Rosen’di. Burada 1942’den beri Rus savaş esirleri üzerinde biyolojik silah deneyleri yapılıyordu. Rus askerleri oraya da gelmeden Mengele kaçtı.

Mengele’nin yardımcısı genetik profesörü Otmar Freiherr von Verschuer, tüm dökümanları yok etti. Mengele ise düzenli bir Alman ordusuna katılıp, SS üniformasını değiştirdi. Rusların yenileceğini umarak bir süre Çekoslovakya’da kaldı.Fakat Kızıl Ordu’nun durdurulması olanaksızdı. Mengele ile yeni birliği daha batıya kaçmaya başladılar. Motorize bir Alman sahra hastanesine rastladılar. Orada Dr. Hans Otto Kahler, Mengele’yi hemen tanıdı çünkü Mengele’nin ikiz deneyleri için o da işin içine karışmıştı. Aynı gün radyo Hitler’in intihar ettiğini duyurdu.

Mengele, habere inanmamıştı. Müttefiklere yakalanmaktan korkan Mengele, Auswiczh’ de tuttuğu, korkunç deneylere ilişkin notlarını hastanede çok güvendiği bir hemşireye emanet etti (Mengele hatıralarında bu kadının ismini belirtmemiştir). Tekrar batıya doğru gitmeyi sürdürdüler. 8 Mayıs 1945’te Almanya koşulsuz teslim olduğunu belirten anlaşmayı imzaladı.

Mengele Çekoslovakya sınırından o zamanki adıyla Saksonya’ya geçti. Bu arada 15.000 Alman askeri Rus ile Amerikan askerlerinin ortasına sıkışmıştı. Mengele’nin birliği ormanda saklanıyordu. Albay Fritz Ulmann, onun SS subayı olmasından kuşkulanmıştı. 15 Haziran’da Amerikan askerleri ormana girdiler, 10.000 Alman askerini esir aldılar. Ama Mengele aralarında yoktu. Amerikalıları aldatıp, Bavyera’ya kaçmıştı.

Özgürlüğü uzun sürmedi, Amerikalılar her yeri kuşattılar, Mengele yakalandı. Ama Amerikalılar onun SS subayı olduğunu anlamadıkları için fazla önem vermediler (SS subayları sırtlarına bir dövme yaptırırlarmış, Mengele bu dövmeyi yaptırmadığı için Amerikalıları yanıltmıştı).

Yakalanmaktan çok korkan Mengele depresyona girmişti. Ağustos 1945’te serbest bırakıldı. veteriner dostu Albert Miller’in evine gitti. Fakat Dr. Miller tutuklandı, o sırada Mengele arka odalardan birinde saklanıyordu. Miller’in yakalanması onu korkutmuştu, Auschwitz notlarını verdiği hemşireyi bulmak için tehlikeli bir yolculuğu göze alarak, gece Rus bölgesine doğru yola çıktı.

Bu sırada Miller’in karısı Mengele’nin erkek kardeşi Karl’a onun sağ olduğunu söylemişti, Karl’da bunu Mengele’nin karısına anlattı tüm aile Mengele’nin sağ olduğunu öğrenmiş oldu. Amerikalılar Mengele’yi ararken, o değerli notlarını bulmuş, Rus bölgesinden dönüyordu. Münih’e gidip, güvendiği arkadaşlarının apartmanında saklandı. Burada ona çiftçi olarak iş bulmayı planladılar. İsmini de Fritz Ulmann olarak değiştirdi. Uzun süre  Georg ile Maria Fischer adlı karı kocanın olan çiftlikte, küçük, ahır gibi bir yerde çalıştı. Maria Fischer, o yılları gayet iyi hatırlıyor, sonradan : ”sabah 6.30’da kalkardı, güçlü kuvvetliydi ama süt sağmayı bilmiyordu, ortalığı temizler, ormanda çalışır, ağaç keserdi”. diye anlatmıştır. Zamanla Georg ile Maria, tahsilli konuşmasından, iş yapmaya alışık olmayan ellerinden, onun bir şeyler sakladığını, dahası pis bir Nazi olduğunu çıkarımsadılar. Ama bu onları ilgilendirmiyordu.

Bu Yazıları Gördünüz mü ?

DİKKAT(!) BEBEKLERE KURŞUN YEDİRİYORUZ…
Artık öyle bir hale geldik ki, hangi tarafımızı savunacağımıza, koruyacağımıza ...
HİTLER’İN BİYOLOJİK SİLAH DENEYLERİ (SON BÖLÜM)
1946’nın sonunda Mengele artık Amerikalıların kendisini unuttuğunu düşündü. Öyle ki, ...
29 NİSANDA ASTROİD Mİ ÇARPACAK ? NASA’NIN TEHLİKELİ ASTROİD DENEYİNİ DUYDUNUZ MU ?
https://youtu.be/zxFFhmwXM2c Gelecek yıllarda bize 2020 yılının anlamını sorsalar, sanırım dert, gözyaşı, ...
AŞIK MAHSUN’İ ŞERİF, “İTİN BİRİSİ” TÜRKÜSÜNÜ ABDULLAH ÇATLI İÇİN Mİ YAZDI? İŞTE GERÇEKLER!!!
Türk kültüründe Aşık veya Ozan olarak anılan sanatçıların dizeleri çoğu ...
KUR’AN’DA BİLİMSEL KIYAMET: BİG CRUNCH
Big Bang evrenin yaratılışını kanıtlayan bilimsel bulgudur. Daha önceki konumuzda ...
TRUMP VE SUUDİ KRALIN KÜRE POZU SİMPSONLAR YALANI!
SİMPSON ÇİZGİ FİLMİ VE ABD BAŞKANI TRUMP! En başta şunu belirtelim, ...
2200 Yıllık Türk Devlet Yapısı ve Gücü
            2200 yıllık bu derin güç Türk Devletlerinin de arasında ...
KURU KAFA VE KEMİKLER (Skulls and Bones) TARİKATI NEDİR? KİMLERDEN OLUŞUR? (BÖLÜM 1)
ABD’nin gizli örgüt yetiştirme merkezi var ve burası ABD’de bulunan ...
KAN GRUBUNDAN KARAKTER TESTİ
Yapılan araştırmlara insanların kan gruplarının kişiliklerine etkisinin olabileceğini göstermiştir. Acaba ...
GÜL HAÇ ÖRGÜTÜ VE MASONLUK
Eski Gül-Haççılık, reformasyon ve anti-reformasyon döneminin siyasi, tinsel ve toplumsal ...
2. BÖLÜM : BARNABAS İNCİLİNİN SIRLARI (BARNABAS KİMDİR?)
https://youtu.be/RViUC-ZziOU   Herkese merhabalar, Bu videoda sırlı barnabas incilinden konuşmaya devam edicez... Daha önce ...
PİRİ REİS HARİTASINI HÜRREM SULTAN MI YOK ETTİ?
1513 Yılında deyim yerindeyse bir deniz kurdu olan Piri Reis ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Translate »
Devamını oku:
5. BÖLÜM : TURGUT ÖZAL BARNABAS İNCİLİ’Nİ OKUYUNCA NASIL ÖLDÜRÜLMEK İSTENDİ?

  Herkese merhaba, bu videoyu izlemeden önce veya izledikten sonra mutlaka diğer bölümlerimize göz atmanızı tavsiye ederiz... Malumunuz Barnabas İncili...

Kapat