Kapat

İNSANOĞLU, ANNUNAKİ VE NEFİLİMLER

1. TANRI VE YARATILIŞ

annunaki ile ilgili görsel sonucu

Dünyanın varoluş kökeni hakkında birçok görüş mevcuttur ve bu görüşler farklı iddialar ile ortaya çıkar. Semavi dinler her ne kadar bu görüşlerin üzerinde kısmen fikir birliği ederek, göksel bir varlığın “ol” demesi ile dünya ve gezegenlerin yaratıldığını söylese de, bu varoluşu başka göksel varlıklar tarafından sağlandığını iddia edenler de mevcuttur. Örneğin semavi dinlerde Tanrı inancı hâkimdir ve yaratmak sadece O’na mahsustur ve O, insanoğlu ve tüm kâinatı yaratmıştır.

2. SON NEFİLİM : İNSANOĞLU

annunaki ile ilgili görsel sonucu

Bunun yanı sıra, dünya dışı başka uzaysal varlıklar tarafından insanoğlunun üretildiğini söyleyen fikirler de mevcuttur ve her ne kadar, mucizevî ve şifrelenmiş ya da kodlanmış kitap olan Kur’an-ı Kerim bu teoriyi çürütmüş olsa da, başka gezegenlerden gelen uzaysal varlıkların Tanrı olabileceği fikri de savunulmaktadır. Bu fikriyata göre insanoğlu Nefilimlerin sonuncusudur ve yakın zamanda tekrar bilincin dönüşümü çağı başlayacak ve son Nefilim olan bizler, yeni bir çağa boyut değiştirerek gireceğiz ve yeni bir Nefilim çağı başlatacağız.

3. HZ. ADEM’DEN GÜNÜMÜZE NEFİLİMLER

annunaki ile ilgili görsel sonucu

Nefilim sözcüğü anlamsal bakımdan ‘‘aşağıya atılmış’’ sözcüğüne karşılık gelmektedir. Bu sözcük aslına bakılırsa insanoğlunun kökenine de uymaktadır çünkü malumunuz üzere insanoğlunun ilk atası olduğu söylenen Âdem peygamber de cennetten yasak meyve yemesi sonucu kovulmuş yani dünyaya atılmıştır. Nefilim netice itibari ile atılan insandır ve Âdem de cennetten atılan insandır. Bu konuda Tevrat ve İncil’de de bahsedilmektedir ve bu kutsal kitaplara göre ise Nefilim “Aşağıya atılanlar, devrilip düşenler” olarak kullanılsa da modern İncil’de ise Nefilim sözcüğünün “Devler” kelimesine karşılık geldiği de söylenmektedir. (KAYNAK: TEKVİN-6:4)

4. ANNUNAKİ VE UZAYLILAR

Ä°lgili resim

İşte bu bilgiden de yola çıkan teorisyenler Âdem’in ilk Nefilim olduğunu iddia etmekte fakat bizim Tanrı kavramımızı kabul etmemektedirler. Bu kavrama göre başka uzay adamları dünyaya gelerek Âdem neslinin oluşmasına katkıda bulunmuşlar, bugün halen daha sırları çözülememiş olan Piramitler gibi yapıların bu uzay adamları tarafından yapıldığına inanılmaktadır.

5. NİBİRU GEZEGENİ

annunaki ile ilgili görsel sonucu

Bu inanışa göre Annunakiler, işte bu uzay adamlarının topluluğunun adıdır ve dünyaya en son ikinci buzul devri sırasında 450,000 yıl önce gelmiştir. Gelişleri Nibiru isimli bir gezegenin dünyamızın yanından geçmesi ile gerçekleşmiştir ve bu esnada dünyaya inen uzay adamları insan ırkını üretmişlerdir ve halen aramızda saf Annunaki soyundan olan kişiler mevcuttur

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: