Kapat

KUR’AN’DA TÜRKİYE’YE İŞARET! 2018 VE 2023 TARİHLERİ NASIL GEÇİYOR?

Kur’an’ı kerim zahiri yani görünen ayetlerinin yanı sıra batıni yani görünmeyen ayetlerin de olduğu çok kapsamlı ve detaylı bir kitaptır.

Kur’an’da bir çok ayette sırlar mevcuttur ve bunların pek çoğu ebced ve cifir formülü kullanılarak ortaya çıkartılmıştır.

Bu ayetlerden bir tanesi ise bize Türkiye’ye işaret ettiğini düşündürüyor.

Yusuf Suresi 6. Ayeti oldukça dikkat çekici bir ayettir. Bu ayet kendi içerisinde başka tarihler ve başkaca anlamlar barındırmakta.

Önce ayeti normal olarak okuyalım;

“İşte böylece rabbin seni seçecek! Sana olayların yorumunu öğretecek ve daha önce ki ataların İbrahim ve İshak’a nimetlerini tamamladığı gibi sana ve Yakub soyuna da tamamlayacaktır. Şüphesiz rabbin hakkıyla bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.”

İç, içe geçmiş katmanlı ayeti incelemeden önce iki tarihi aklınızdan çıkarmayın.

Malumunuz Türkiye 2018 yılı içerisinde önemli bir siyasi seçime girdi. Bu seçimde siyasi karakterler kim olursa olsun, hangi parti lideri olursa olsun bize göre Türkiye kazandı. Yani aslında seçimin galibi Türkiye olmuştu.

İkinci bir tarih ise 2023 tarihidir… Bu tarih çok önemli bir tarihtir, Yahudi Kabbala’sı ile uğraşanların pek çoğu 2023 yılında dünyayı sarsacak olayların olabileceğine dair bilgiler verirler.

Yine Muhyiddin Arabi gibi islam bilginleri de bu tarihe rast gelen tarihlemeler yapmışlardır. Yine Türkiye’nin siyasi, kültürel ve ekonomik hedeflerinden biri de 2023 vizyonudur.

2018 ve 2023 tarihleri bu açıdan bakıldığında iki önemli tarihtir.

Şimdi gelelim ayetlere…

Yusuf Suresi 6. Ayette ve kezâlike yectebîke yani   “İşte böylece rabbin seni seçecek!” diyordu. Bu ayetin Ebced değerine baktığımızda çok ilginç bir tarih karşımıza çıkıyor.

Ayeti ebced değeri ile hesapladığımızda işte böylece rabbin seni seçecek ayetinin ebced değeri 2018 yılını işaret ediyor.

Hatırlayacağınız üzere Türkiye’de de 2018 yılında bir seçim olmuştu, Amerika başta olmak üzere azılı siyonistlerin saldırdığı, Müslüman Türk ülkelerin ise desteklediği Türkiye’de seçimi Türkiye kazanmıştı.

Zira hepimizin duası Türkiye için hayırlı, bereketli olan kazansın olarak dillerimizdeydi.

Yusuf Suresi 6. Ayetinde kezâlike yectebîke yani işte böylece rabbin seni seçecek kelimesinin Türkiye’yi işaret ettiğini, dünyaya nizam veren Türk’leri bir kez daha seçtiğini düşünüyoruz….

Gelelim ayetin devamına;

ayetin hemen devamında ise ikinci bir sır yatmaktadır. çünkü ayetin devamında seçtiği topluma bir vaadde bulunuyor Allah. Seçilmiş olana nimetlerin verileceğinden bahsediyor.

Yusuf suresi 6. Ayetin devamında ise beyan ettiğimiz gibi daha önce ki peygamberlere verilen nimetler gibi kendisine imkanlar, nimetler verileceği açıkça ifade ediliyor.

Bu ayetin devamını ebced sistemi ile hesapladığımızda ise ayet bize 2023 tarihini veriyor.

Türkiye’nin siyasal, kültürel ve ekonomik olarak bir vizyon ideali olan 2023 tarihinin ayetle birebir örtüşmesi seçilen ülkenin Türkiye olduğu konusunda bizi ikna ediyor. Zira 2023 yılının işaret edildiği ayetin devamında açıkça Allah seçilene, nimetler, imkanlar verileceğini vaad ediyor.

Bize göre bu, İslam dininin muzaffer olması için bir müjdedir…

Gönlü kani olmayanlar için bir ispat daha sunalım;

Allah Zuhruf suresi 68’de “Ey kullarım, bu günde sizin için korku yoktur, mahzun olmayacaksınız” diyor. Bilin bakalım bu ayetin ebced değeri nedir?

Evet bu ayette bize 2023 tarihini veriyor…

Sadece bu kadar mı?

Fetih suresi 48. ayette Allah İslam’ı bütün dinlerden üstün kılmak için cümlesi vardır ki bu cümlenin de verdiği tarih yine 2023 yılıdır.

Hatta yetmiyor Şuara suresi 4. Ayette “İstersek onların üzerine gökten bir mucize indiririz” diyor ve yine bu ayetin de ebced değeri 2023 olduğunu görüyoruz!

Hz.İsa gerçekten kıyamet zamanında tekrar yer yüzüne indirilecek mi? indirilmeyecek mi bilmiyoruz.

Doğrusunu ancak Allah bilir… Fakat Şuara suresinde ki 2023 tarihi verilen gökten mucize indiririz kelimesine karşılık olarak, mucize olan şey Hz.İsa’nın gökten Türkiye’ye indirilmesi olabilir mi?

Neden olmasın? Kün fe yekün… Allah ol der ve oluverir…

En başta söylediğimiz gibi Allah Kur’an’da anılmadık hiçbir şey bırakmamıştı, ister zahiri ister batıni olsun her şeyi açıklamıştı… Ancak görebilene…

Yani buradan anlıyoruz ki Allah Sana bu kitabı herşey için bir açıklama,

Müslümanlar için bir rehber olarak verdik ; derken çok haklıydı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: