Kapat

KURU KAFA VE KEMİKLER (Skulls and Bones) TARİKATI NEDİR? KİMLERDEN OLUŞUR? (BÖLÜM 1)

ABD’nin gizli örgüt yetiştirme merkezi var ve burası ABD’de bulunan Yale Üniversitesi…

Üniversite içerisinde tam yedi ayrı gizli örgüt, aktif olarak faaliyet göstermektedir. Bunlardan en güçlüsü şüphesiz Kuru Kafa ve Kemikler örgütüdür. Diğer örgütlerden bazıları ise; Ferman ve Anahtar, Kitap ve Yılan, Kurt Başı, Eliyahu ve Berzelius olarak karşımıza çıksa da, ideolojik bakımdan Kurukafa ve Kemikler Örgütü, daha etkin ve daha tehlikelidir.

Örgüt her yıl, Yale Üniversitesi’nde yıl sonlarında önemli değerlendirmeler yapar ve öğrenciler arasından en zeki olanları bulur ve bu zeki öğrencileri kendi örgütünün bünyesine katmak için yoğun bir çaba sarf eder. Bu çabaların çoğunda da başarılı olurlar çünkü politik arenada, tarikatın o başarılı üyelerini bir gelecek beklemektedir.

İşte bu yüzden ABD’de bulunan Yale Üniversitesi pek çok gizli örgüte eleman üreten bir fabrika gibi çalışır. Peki, nedir bu Yale Üniversitesi’nin mazisi?

Yale Üniversitesi ismini, eski Madias valisi Elihu Yale isimli kişiye borçludur. 5 Nisan 1649’da Boston’da doğan Elihu Yale, aynı zamanda ticaretle de uğraşıyordu. Kazandığı muazzam paraları yeni yetişen gençlerin hizmetine verilmesini istiyordu. Bu sebeple Collegiate School isimli okula birçok maddi destekte bulundu.

Daha sonra bir talep üzerine bu okulun ismi, Yale Collage olarak değiştirildi. Kurukafa ve Kemikler Tarikatı ise 1833 yılında General William H.Russell ve o dönemde savaş sekreteri olan Alphonso Taft tarafından kuruldu. Tarikat, zeki öğrencileri kendi bünyesine katar ve onlara güzel bir gelecek vaat eder.

Bu güzel gelecek onları üst düzey bürokrat, IMF ve dünya ticaretinde önemli mevkiler, siyasi ve askeri otoritelerde en kritik noktalarda görev yapmaları için uğraşır. Örneğin ABD’nin eski başkanlarından biri olan George Bush da, bu örgütün üyelerinden bir tanesidir.

Peki, bir kişiyi, bir ülkenin başkanı yapmak bu örgüte ne kazandırır?

Tabiî ki bu kişi örgütün sayesinde geldiği mevkide, yine örgütün emelleri doğrultusunda hizmet eder. Örgütün sembolü bir kurukafa ve etrafındaki çapraz kemiklerden oluşmaktadır ve amblemin altında 322 sayısı göze çarpar. Bu 322 sayısı, öyle alelade kullanılmamıştır. Örgüt üyeleri için özel bir sayı olan 322, örgütün kuruluşunu simgeler.

Tarikatın, aynen Masonlarda olduğu gibi şaşırtıcı ayinleri ve ondan daha şaşırtıcı kabul törenleri vardır. Zaten Kurukafa ve Kemikler Örgütü hakkında yapılan bazı araştırmalarda Farmasonlar ile büyük ölçüde benzerlikleri bulunduğu için, Farmasonluğun bir kolu olarak değerlendirilmişlerdir. Tarikata ilk kabul töreni olan “Vuruş” isimli ritüelde, 15 büyük rütbeli kişi tarafından ayin düzen ve tertip edilir.

Bu 15 yönetici kişi, özellikle Yale Üniversitesi’nden, yine 15 zeki öğrenciyi seçerek potansiyel bir aday haline getirirler. Seçimler esnasında, şayet aday olacak genç aile ve soy bakımından örgüte yakın ise birincil tercih sebebidir. Öğrenciler seçilirler ve yılsonu yaklaştığında bilgiler kendilerine empoze edilir. Kabul edilen öğrenciler, artık okul bitimine kadar hiçbir derse katılmazlar.

Kuru kafa ve Kemikler Tarikatı üyesi Bush ailesidir...

Bunun yerine Kurukafa ve Kemikler örgütü hakkında bilgilendirme seminerlerine katılırlar. Öğrencinin kabul törenine gelindiğinde ise “Vuruş” başlar. Üstat rütbesinde olan örgüt üyeleri törenden hemen önce, adaydan onay almak zorundadırlar ve bunun için aday diz çöktürülür ve “Kurukafa ve Kemikler kabul mü?” diye sorulur. Aday zaten hazır haldedir ve kabul eder, ardından kabul töreni başlar.

Ayin sırasında aday “Mezar” adı verilen karanlık bir odaya alınır. Bu odada sadece bir kafatası ve içinde bir mum yanmaktadır. Bu oda Masonların Sır Odası ile aynı özelliktedir. (Ayrıntılı bilgi için bakınız, Deşifre, Kursad Berkkan) Bu odaya girdikten sonra adaya, ölümü ve hayatı düşünmesi için beş dakika zaman verilir ve sonra adaydan çırılçıplak soyunması istenir. Daha sonra aday başka bir karanlık odaya alınır ve yeni odadaki yerde duran tabuta, yine çırılçıplak halde girmesi istenir.

Tabutun içerisinde kaldığı süreçte tıpkı öldükten sonra olacaklar anlatılıyormuşçasına bir kişi vaaz verirken, başka kişiler de bir takım figürler ile bazı danslar ederler. Bir süre sonra, iskelet elbisesi giymiş örgüt üyeleri tabut etrafında gezerler ve yine bir şeyler mırıldanırlar, ne dedikleri anlaşılmasa da bunlar kutsal sözlerdir.

Bu bölüm de sona erince, “Pisliğe bulaşmış olsan da mücadelene devam et!” mesajını vermek için yapılan “Çamur Dövüşü’’ bölümü gelmektedir. Bu bölümde adaylar, yine çırılçıplak bir halde çamur içinde güreşirler ve bir süre bu güreş devam eder, güreşte yenen ya da yenilen olmaz ve adaylar bu güreşin ardından birlikte yine çıplak halde duş alıp, normal gündelik yaşamlarına, hallerine geri dönerler.

Öte yandan, örgüte dâhil olabilmek için üyeler ya da adaylarda, WASP özelliği de aranan niteliklerdendir. WAPS, White yani Beyaz, Anglo Sakson ve Protestan kelimesinin kısaltılmış halidir. Bu, arınmış ve Tanrı tarafından seçilmiş ırk anlamında kullanılmaktadır. Kurukafa ve Kemikler örgütü, dünyayı yönettiğine inanılan ailelerin desteği ile birçok noktada oldukça etkin nüfuza sahip bir hale gelmiştir. O ailelerden bazıları şöyledir;

Rockefeller Ailesi (Petrol ve Banka Baronu)

Sloane Ailesi   ( Toptan ve Perakende Sektörü)

Harriman Ailesi (Demir yolları ve Banka)

Pillsburr Ailesi (Un ve Bakliyat)

Whitney Ailesi (Finans Dünyası)

Allen Ailesi (Finans Dünyası)

Payne Ailesi (Petrol ve Doğal Kaynak)

Bundy Ailesi ( Politik kademeler)

Bush Ailesi (Ülke Yönetim Sistemi)

Bu sıralamayı uzatmak mümkündür zira irili ufaklı bu ve benzeri örgütlere, maddi-manevi destek sağlayan para baronu aileler çoğunluktadır. Hatta bazı iddialara göre yukarıda ismini saydığımız ve sayamadığımız diğer para baronu örgütler, dünyanın çeşitli ülkelerinde iç savaş veya savaş çıkarılmasını sağlarlar. Bunun da iki önemli sebebi vardır.

Birincisi, bu sayede kendi emellerine hizmet etmeyen ülke yönetimini devirirler ve yerine kendi fikriyatlarına yakın kimseler getirirler. Bunun halen daha Ortadoğu’da örneği elim bir şekilde izlenebilmektedir. Pek çok ülkede çeşitli sebeplerle iç savaş çıkartılır ve sonrasında o ülkeye, barış ve demokrasi adına ABD kuvvetleri müdahale ederler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: