Kapat

LUZERN’İN DEV ADAM İSKELETİ
1577 yılında Luzerne şehrinde dev kemikli bir iskelet bulundu ve yöre halkı derhal yetkililere haber verdi. Bölgeye yakın resmi makamlar ve heyetin başında ki İsviçre’li anatomi uzmanı Felix Plater yaklaşık 3 ay boyunca bu dev kemikleri inceledi ve o dönemki teknolojiye çok eski bir döneme ait olduğunu ve bunun bir DEV İNSAN olduğunu rapor hazırlayarak üst yetkililere sundu…

 
Ortalık ayağa kalkmıştı, Profesör Plater dev insan iskeleti bulunduğunu iddia ediyordu, ancak iskeleti birleştirmek kimsenin aklına gelmemişti ve zaten bu mümkün değil deniyordu çünkü bir çok parça eksikti yani yarım bir iskeletti.
 
Bunun üzerine uluslararası bilim araştırma kurumlarından bir heyet geldi bölgeye ve başında ise J.F. Blumenbach vardı. Ekip iskeleti bir hafta inceledi ve bir hafta sonra başına bir gözlemci dikerek ülkelerine geri döndüler.
 
Yaklaşık 2 buçuk hafta sonra Blumenbach ve ekibi geri döndü, yanlarında başka iskelet getirmişlerdi, bunlar bulunan iskeletin eksik parçalarıydı ancak doğal değil, laboratuarda yapılmış maket iskelet parçalarıydı ve bulunanlarla bu iskelet parçalarını birleştirdiler.
 
Herkes hayretler içerisindeydi dev bir insan iskeleti beklerken ortaya dev bir mamut iskeleti çıkmıştı.
 
BEYİN YAKAN TEORİLER kitabımızdan bir bölüm

“LUZERN’İN DEV ADAM İSKELETİ” üzerine 1 yorum

  1. RAHMİ DOĞAN says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: