Kapat

MACRON’UN İSLAM DÜŞMANLIĞI. FRANSA BOYKOT’U GÖRÜNCE GERİ VİTES YAPTI.

Fransa lideri Macron’u artık Türkiye ve özellikle müslümanlar yakından tanıyor. Zira mesnetsiz iftiraları, her cephede Türkiye’nin karşısına çıkması, her platformda Türkiye hakkında atıp tutması onun özel hobisi haline geldi. Tabi kuyruk acısı tam olarak nedir bilemiyoruz ama, derin bir acıya sahip olduğu ortada. Bay Macron bir süre önce Türkiye’ye olan öfkesinden kudurmuştu… Tabi daha sonra kişisel seviyesizliğini ve insanlığını kaybetmesi sonucu efendimiz Hz.Muhammed’e ve İslam’a hakaret içeren karikatürleri yayması, dahası islam karşıtı konuşmaları ile ülkesinde müslümanlara karşı baskıları artırmıştı. Hani eceli gelenin yaptığı bir işlemi yapıyordu aslında. 

Macron Müslümanları hedef gösteren açıklamalarda bulunmuş, İslami radikalleşme ve terörle mücadeleyi yoğunlaştıracağını söylemişti. 

Hz. Muhammed‘e hakaret içeren karikatürler, devlet kurumlarına ait binalara yansıtılmıştı.

Müslüman dünyasından ise Fransa’daki İslam karşıtlığına karşı tepkiler gelmeye başladı. Bazı ülkelerde Fransa ürünlerine boykot geldi.

 Macron Türkiye ve Arap ülkelerinde ürünlerinin boykot edilmesine yönelik çağrıların ve Fransa karşıtı eylemlerin durdurulmasını talep etti.

Geri vites yapmıştı yani. 

Fransız Dışişleri Bakanlığı’ndan pazar akşamı yapılan açıklamada, “Orta Doğu’nun birçok ülkesinde, Fransız ürünlerini boykot etme çağrıları ve daha genel olarak, bazen nefret dolu terimlerle, Fransa aleyhine gösteri çağrıları sosyal medyada yayınlandı.” ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, “Fransa Müslümanları, Fransız toplumunun ve tarihinin ayrılmaz bir parçasıdır. Boykot çağrıları ve radikal bir azınlık tarafından araçsallaştırılan, ülkemize yönelik saldırılar temelsizdir ve derhal durdurulmalıdır.” çağrısı yapıldı.

Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, Fransız ürünlerini boykot çağrılarının ve Fransa karşıtı eylemlerin, ülkenin ifade ve vicdan özgürlüğü konusundaki tutumunu çarpıttığı söylüyordu. 

Ne kadar ılımlı konuşuyorlar değil mi ?

Teröristler ile müslümanları bir tutan kendileri değildi sanki… 

Libya’da Türkiye’ye düşman kesilen, Afrika’da düşman kesilen, Yunanistan krizinde Türkiye’nin karşısında olan, Ermenistan krizinde Türkiye’ye düşmanlık eden aynı Fransa değildi sanki. 

Aslında Macron bakmayın tüm bu saydığımız cephelerde Türkiye karşıtlığı yaptığına, bu cephelerin hepsinde yenildi, kuru kabadayılık yaptı ve dahası her fırsatta Türkiye’yi kendine rakip, Macron ise Erdoğan’ı kendine rakip gördü. 

Ama deyim yerindeyse onları kaale alan olmadı… 

Hırs yapmıştı Macron… Yediremiyordu… 

Her yerde Türkiye’nin karşısına dikilmeye çalışıyordu ama süt oğlanını kimse kaale almıyordu. 

Çıldırmıştı ve son olarak saldırgan ruh haliyle 

Charlie Hebdo’nun çirkin karikatürlerini devlet binalarına yansıtarak İslam’a ve Türklere olan nefretini ortaya dökmüş oldu.  

Son olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan bu ahlaksızlığa duyarsız kalmadı ve ülkede fransız mallarının boykot edilmesini söyleyince, özrü kabahatinden beter, elçisini geri çekti. 

Derdi zaten kriz çıkarmaktı Macron’un ve Avrupa’da Erdoğan’ın karşısına dikilen adam olmak istiyordu. 

Türkiye’yi dize getiren adam olmak istiyordu ama önce adam olması gerektiğini unutmuştu. 

Bakmayın siz Macron’un böyle ahlaksızca islam’a saldırmasına, fransa devleti içinde kendi etrafında ki bir çok devlet yetkilisi de macron’un bu saldırganlığını doğru bulmuyor ve olmaması gerektiğini savunuyor. 

Şimdilerde geri adım attılar ve yanlış anladınız biz müslümanlarla aslında çok iyiyiz demeye başladılar dış işleri bakanlığı vasıtasıyla… 

Ama yemezler… Sizin bilinçaltınızda ki Türk ve Müslüman düşmanlığının dışa vurumunu izledik biz… 

Daha hazin olanı ise, kendine müslüman diyen bir çok ülkenin ise hiç bir şey yapmıyor olmasıdır… 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: