Kapat

MESCİD’İ AKSA KARIŞTI. BİRLEŞİK ARAP EMİRLİKLERİ YETKİLİLERİ KOVULDU.

Herkese selamlar, hepinizin malumu, adı ve halkı müslüman olan, ama yöneticilerinin ne olduğu belli olmayan sözde islam devletlerini bilmeyeniniz yoktur. 
Mesela bunlardan bir tanesi İsrail aşığı olan Birleşik Arap Emirlikleri… 
Uzun zamandır Ortadoğu ve Dünya gündeminde İsrail ile Birleşik Arap emirliklerinin normalleşme adı verilen süreçte kol kola olduklarını tüm dünya kamuoyu izliyor. 


Elbette ki devletsel düzeyde onlar israil ile kol kola olabilirler ancak halklarının onlardan farklı düşündüğüne inanmak istiyoruz. 
Tabi sadece onlar değil aslında, bugün Ortadoğu’da kendine islam devleti diyen bir çok devlet İsrail ile kol kola… 
Adeta ülkelerinde ki devlet dairelerinde İsrail’in istihbarat servisi Mossad cirit atıyor. 
Tabi buna itiraz eden ülkeler de var, mesela Suriye, İran ve Türkiye gibi. 


Örneğin İran Meclis Başkanı Kalibaf, Birleşik Arap Emirlikliklerinin İsrail ile yakınlaşmasına Filistin davasına ihanet diyerek yorum getirmişti. 
Filistin halkı da böyle düşünüyor aslında… Hatta geçtiğimiz günlerde Birleşik Arap emirliklerinden 4 kişilik heyet, İsrail ile görüşmeye gidiyor… 
Görüşme sonrasında İsrail askerlerinin korumasında Mescid’i Aksa’ya giriyorlar ve utanmadan Mescid’i Aksa’da müslümanlarla yan yana namaz kılıyorlar. 

Tabi ki kılsınlar kendi namazları kendilerini bağlar buna itirazımız yok ancak bu heyet namazdan sonra Filistin’li müslümanlara fetva vermeye çalışıyorlar… Ancak hevesleri kursaklarında kalıyor. Cami de bulunan Filistin halkı, gelenlerin Birleşik Arap Emirliklerinden olduğunu öğrenince bir anda çılgına dönüyorlar. Siz misiniz İsrail ile anlaşma yapan… Ne yüzle buraya geliyorsunuz diye hepsini camiden kovuyor ve fetva verdirmiyorlar.

Hatırlatmak gerekirse aynı cami de Türk Diyanet İşleri Başkanı bir fetva vermişti ve Filistin’liler her zaman Türklere kapımız açık yorumunu yapmıştı. Yani uzun lafın kısası, devlet yetkililerinin yaptığı ihanetleri, halklar unutmuyor. Ancak mühim olan o halkların o devlet yetkililerinin ihanetlerinin bedelini ödetmesinde. Umarız bir gün hak yerini bulur…  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: