Kapat

NEGATİF İNANÇLARDAN NASIL KURTULABİLİRSİN?

Herkese merhaba sevgili dostlar; 
Bugün dünya da yoğun bir yaşam macerası içinde sürüklenip gidiyoruz. Ama hepimiz biliyoruz ki asıl maceramız anne karnında bir ceninken başladı. Ve annemiz sayesinde ilk bilgilerimizi zihnimize nakış nakış işlemeye başladık. Hisler, duygular, davranışsal bilinçlenmeler hep burada işledi yapımıza… Aynı zamanda atalar geni dediğimiz gen vasıtası ile de bir çok bilgi bilinçaltı arşivimize eklendi. Dışarıdan bakıldığında bu dizayn gerçekten muhteşem gözüküyor değil mi ?Bu bilgiler ile bilincimizin dizayn edilmesi aslında tam 8 yaşına kadar sürüyor. Sonra ergenlik dönemi dediğimiz 15-20 yaş arasına kadar da yavaşlama dönemi duraklama dönemine giriyor. Sonra bilinç oturuyor ve başka bir aktör karşımıza çıkıyor… İsmi Ego…   Dış etkiler böylece yaşamımızın tamamında bizi biz yapmaya başlar. DNA, anne karnı, bebeklik, çocukluk, ergenlik, gençlik, okul yılları, iş hayatına atılma ve artık yaşamla baş başayız….  
İşte tüm bunlar içinde harmanlanmış bir hayat sürerken negatif ve pozitif olmak üzere pek çok etkiye maruz kalıyoruz…   Zor zamanlardan geçiyoruz, yıpranıyoruz, yüzleşmekten kaçıyoruz ve bazen bazı insanlara gerçekten söylemek istediklerimizi söyleyemiyor ve içimize atıyoruz. Bütün bunlar, kafamızda yarattığımız korku ve endişelerle birleşerek negatif düşüncelerin bizi yönetmesine sebep oluyor. Aslında negatif düşüncelerin bize bir fayda getirmeyeceğini de biliyoruz ama bazen birilerinin bize bunu hatırlatması gerekiyor. Bunu yapmak aslında hiç de zor değil. Kendinizi yıpratmayın, dertlerinizi çevrenizdekilerle paylaşın, başa çıkamıyorsanız mutlaka profesyonel destek alın. Ancak ne yaparsanız yapın kendinizi negatif düşüncelere teslim etmeyin.
Ben danışanlarıma verdiğim seanslarımda yaptığım yönlendirmeler ile sürekli bu tür negatif düşüncelerde paylaşımcı olmalarını söylüyorum. Bazı insanlar ailelerinin de yardımı ile çok küçük yaşlarda pozitif bir alt yapı oluşturabilirler bu doğru ama bunu herkesin yaptığını söylemek yanlış olur çünkü toplum olarak bir çok alanda zorlu bir tarihe sahibiz ve ailelerimiz de bu zorlu tarih içinde ki bizi hayatta tutmak için uğraşan kahramanlardan oluşuyor.   Negatif düşüncelerinizden kurtulmak için öncelikle onları tanımlamak ve kabul etmekte fayda var. Neler sizi endişelendiriyor? Herhangi bir durumun içindeyken sürekli negatif taraflarını mı görüyorsunuz? Bazı şeyler aslında biraz sizin bakış açınızdan dolayı negatif görünüyor olabilir mi? ’Çok mutsuzum, çok zor şeyler yaşıyorum’’ demek yerine, ‘’Evet zor şeylerle yüzleşiyorum ama elimden gelenin en iyisini yapıyorum, çaba gösteriyorum derseniz, zihinsel anlamda biraz daha rahatladığınızı göreceksiniz ve bizim seanslarımızda danışanlarımıza sürekli olarak dikte ettiğimizde budur ve bir çok kişi de gördük ki bu yöntem oldukça işe yarıyor..Negatif düşünceniz çok fazla yoğunlaştığında ve durumun içinden çıkamadığınızda kendinize şu soruları sorun: Bu duruma başka hangi farklı taraflardan bakabilirim? Bu durumda bir başkası olsa nasıl davranırdı? Bu cevaplar emin olun kendinize  dışarıdan bakmanızı sağlayacak ve sizi başka boyutlara sürükleyecek, sorunları hızlıca çözmenize yardımcı olacaktır. Ve son olarak kendinize her zaman sadık olun, kendinize her zaman teşekkür edin… Durum ne olursa olsun mutlaka sahip olduğunuz ve sizi hayata bağlayan şeyleri hatırlayın ve her gün teşekkür edin. Bunu bir egzersiz gibi her gün düzenli olarak tekrarladığınızda alışkanlık haline gelecek ve hayatınızın pozitif olarak nasıl değiştiğini göreceksiniz. Yeni bir videoda görüşmek üzere hoşça kalın… 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: