Kapat

ORDO OB CAO – KAOSTAN DÜZEN NEDİR? İLLUMİNATİ VE SİYONİSTLER NASIL KULLANIR?

Gizli Teşkilat’ın uyguladığı bu sistem esasında masonik bir geçmişe sahiptir. Bir çok Masonik yapılanma araştırmacısı bilir ki “Ordo Ab Chao” kelimesi 33. Derece masonluğa yükseler mason biraderin madalyasının üst kısmında yazmaktadır. Neden yazmaktadır sorusunun cevabını ise umarız bir Mason arkadaş çıkar, açıklar ve bizde mutluluğun nirvanasını yaşarız!!!

Gizli Teşkilat bir şeyin olmasını arzu ettiğinde evvela bunun için çeşitli sebeplerin ortaya çıkması için zemin hazırlar. Bu sebepler ortaya çıktığında ise sebeplerin sonuçlarını kendi lehleri için kullanırlar. Bunun için o ülkede ki iç dinamikleri zaten onların himayesindedir ve bu iç dinamikler sayesinde sebeplerin sonuçları onlara hizmet eder.

Bu hizmetler neticesinde kaosun başladığı noktaya geri döner ve tüm işlemi geri çevirmeye başlarlar. Yani kaosun çıkış sebeplerini kendi lehlerine çevirir ve bu kaosdan yani düzensizlikten kendi düzenlerini bina etmeye başlarlar.

Kaosdan düzen aslında Tanrı’nın ilahi düzeninde de vardır. Yani evrenin ilk yaratılışından günümüze kadar olan ilahi düzen de bir kaosdan düzen durumudur. İncil ve Kur’an’a baktığımızda evrenin büyük bir patlama ile meydana geldiğini görebiliriz ve sonra canlılar yaratılmaya başlanmış nihayetinde bir düzen sağlandıktan sonra da insan yaratılmıştır. Bugün bilimin de onayladığı üzere evrenimiz 15 milyar yıl önce big bang yani büyük patlama ile şuan ki düzenini yavaş yavaş kazanmıştır.

Zira kaos kelimesi düzensizlik ve dağınıklık anlamlarına geldiği düzen olmayan anlamına da gelir ki düzen kelimesinin de tam zıttıdır. Dolayısı ile evren yaratılmadan önce düzeni olmayan bir durumdaydı ve yaratılışlar başladığında bu düzensizlik düzen oluşturdu.

Kaos kelimesi Yunan kökenli bir kelimedir ve “Khaos” kelimesinden gelir ki bu kelime de olmayan bir düzeni temsil eder. Bazı tarihçiler Khaos’un bir mitolojik Tanrı olduğunu ve işlevinin ise düzeni bozmak olduğunu söylese de sonuç olarak kelime bir düzensizliği anlatır.

Örneğin bu bağlamda 11 Eylül saldırılarını ABD halkını ve tüm Dünya’yı Ortadoğu’nun anahtarı olarak gördükleri Afganistan’a saldırmak için ikna etmek adına tertiplenmiş bir kaostan düzen stratejisi olarak görebiliriz.

11 Eylül 2001 Tarihinde sözde Afganistan’dan yönetilen terör örgütü olduğu iddia edilen El-Kaide militanları uçak kaçırmak suretiyle ABD’de “Dünya Ticaret Merkezi” binasına saldırı düzenlemiş ve binalar çökerek yüzlerce insan hayatını kaybetmişti.

Her ne kadar günümüzde bu saldırıların sahte bir saldırı olduğu kaostan düzen stratejisi gereği aslında gizli teşkilat tarafından yıkıldığı söylense de, bunları söyleyenlere de komplo teorisyeni denmesi aslında gerçek olduğunun da başka bir kanıtıdır.

“ORDO OB CAO – KAOSTAN DÜZEN NEDİR? İLLUMİNATİ VE SİYONİSTLER NASIL KULLANIR?” üzerine 1 yorum

  1. Alper says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: