ORDO OB CAO – KAOSTAN DÜZEN NEDİR? İLLUMİNATİ VE SİYONİSTLER NASIL KULLANIR?

Gizli Teşkilat’ın uyguladığı bu sistem esasında masonik bir geçmişe sahiptir. Bir çok Masonik yapılanma araştırmacısı bilir ki “Ordo Ab Chao” kelimesi 33. Derece masonluğa yükseler mason biraderin madalyasının üst kısmında yazmaktadır. Neden yazmaktadır sorusunun cevabını ise umarız bir Mason arkadaş çıkar, açıklar ve bizde mutluluğun nirvanasını yaşarız!!!

Gizli Teşkilat bir şeyin olmasını arzu ettiğinde evvela bunun için çeşitli sebeplerin ortaya çıkması için zemin hazırlar. Bu sebepler ortaya çıktığında ise sebeplerin sonuçlarını kendi lehleri için kullanırlar. Bunun için o ülkede ki iç dinamikleri zaten onların himayesindedir ve bu iç dinamikler sayesinde sebeplerin sonuçları onlara hizmet eder.

Bu hizmetler neticesinde kaosun başladığı noktaya geri döner ve tüm işlemi geri çevirmeye başlarlar. Yani kaosun çıkış sebeplerini kendi lehlerine çevirir ve bu kaosdan yani düzensizlikten kendi düzenlerini bina etmeye başlarlar.Kaosdan düzen aslında Tanrı’nın ilahi düzeninde de vardır. Yani evrenin ilk yaratılışından günümüze kadar olan ilahi düzen de bir kaosdan düzen durumudur. İncil ve Kur’an’a baktığımızda evrenin büyük bir patlama ile meydana geldiğini görebiliriz ve sonra canlılar yaratılmaya başlanmış nihayetinde bir düzen sağlandıktan sonra da insan yaratılmıştır. Bugün bilimin de onayladığı üzere evrenimiz 15 milyar yıl önce big bang yani büyük patlama ile şuan ki düzenini yavaş yavaş kazanmıştır.

Zira kaos kelimesi düzensizlik ve dağınıklık anlamlarına geldiği düzen olmayan anlamına da gelir ki düzen kelimesinin de tam zıttıdır. Dolayısı ile evren yaratılmadan önce düzeni olmayan bir durumdaydı ve yaratılışlar başladığında bu düzensizlik düzen oluşturdu.

Kaos kelimesi Yunan kökenli bir kelimedir ve “Khaos” kelimesinden gelir ki bu kelime de olmayan bir düzeni temsil eder. Bazı tarihçiler Khaos’un bir mitolojik Tanrı olduğunu ve işlevinin ise düzeni bozmak olduğunu söylese de sonuç olarak kelime bir düzensizliği anlatır.

Örneğin bu bağlamda 11 Eylül saldırılarını ABD halkını ve tüm Dünya’yı Ortadoğu’nun anahtarı olarak gördükleri Afganistan’a saldırmak için ikna etmek adına tertiplenmiş bir kaostan düzen stratejisi olarak görebiliriz.

11 Eylül 2001 Tarihinde sözde Afganistan’dan yönetilen terör örgütü olduğu iddia edilen El-Kaide militanları uçak kaçırmak suretiyle ABD’de “Dünya Ticaret Merkezi” binasına saldırı düzenlemiş ve binalar çökerek yüzlerce insan hayatını kaybetmişti.

Her ne kadar günümüzde bu saldırıların sahte bir saldırı olduğu kaostan düzen stratejisi gereği aslında gizli teşkilat tarafından yıkıldığı söylense de, bunları söyleyenlere de komplo teorisyeni denmesi aslında gerçek olduğunun da başka bir kanıtıdır.

Bu Yazıları Gördünüz mü ?

EĞİTİM ÖNCE AHLAK İLE BAŞLAR!
"Egitim kafayı geliştirmek demektir, belleği doldurmak değil" der  Mark Twain.  Nice ...
TUBBA KAVMİ İSLAMDAN ASIRLAR ÖNCE RAHMAN İSMİNİ NEREDEN BİLİYORDU?
            Önemli Not : Bu yazı Yazar Kursad BERKKAN'ın "Hasan Sabbah ...
KÂİNATIN YARATILIŞI: BİG BANG
20. Yüzyıl başlarına kadar bilim dünyasınca kabul gören görüş evrenin ...
MALEZYA UÇAĞINI PATENT İÇİN ROTHSCHILDLER Mİ DÜŞÜRDÜ?
Ukrayna’nın Rusya sınırında 293 kişiyle birlikte düşürülen Malezya Havayolları uçağı ...
İNSANOĞLU, ANNUNAKİ VE NEFİLİMLER
1. TANRI VE YARATILIŞ Dünyanın varoluş kökeni hakkında birçok görüş mevcuttur ...
ORDU’LAR SOKAKLARA İNDİ! PERDE ARKASINDA BÜYÜK PLAN MI VAR?
Herkese merhaba, Corona Virüs ortalığı yıkmaya devam ediyor... Maalesef Türkiye'de ...
SPACE X UZAYA İNSAN GÖNDERİYOR! PEKİ, KAMERA’YA YAKALANAN BEYAZ GÜVERCİNİ GÖRDÜNÜZ MÜ ?
https://www.youtube.com/watch?v=Lo3keXdPw94&fbclid=IwAR3zi8_WL19oSHUbpISzcSZbJLUEvzcXIJgePpCK1TfvVN6bsm8YXmpyKIU Herkese merhaba, 27 Mayıs tarihi bir gün... Türkiye'de 27 mayıs size ...
DÜNYA’YI YÖNETEN, YAHUDİ ROTHSCHİLD AİLESİ KİMDİR?
Dünya tarihinin perde arkasında birçok politik manevrayı yöneten, yer altı ...
FELAK SURESİNIN SIRLARI VE BİG BANG BÜYÜK PATLAMA
1940'lı yıllarda Fred Hoyle Big Bang teorisine karşı çıkmış ve ...
KUR’AN’DA BİLİMSEL KIYAMET: BİG CRUNCH
Big Bang evrenin yaratılışını kanıtlayan bilimsel bulgudur. Daha önceki konumuzda ...
YANLIŞ DÜNYA’YA GELDİM DİYEN, ESRARENGİZ BİLİM ADAMI HENRY CAVENDİSH
https://youtu.be/qfMJ5Mk2PC0 Dünya tarihinde öyle esrarengiz insanlar gelip geçmiştir ki, bu kişilerin ...
TRUMP VE SUUDİ KRALIN KÜRE POZU SİMPSONLAR YALANI!
SİMPSON ÇİZGİ FİLMİ VE ABD BAŞKANI TRUMP! En başta şunu belirtelim, ...

One thought on “ORDO OB CAO – KAOSTAN DÜZEN NEDİR? İLLUMİNATİ VE SİYONİSTLER NASIL KULLANIR?

  1. Slm hocam mecidiyekoyde konyali camisinin ic duvarlarinda seytanin resimleri var heryerde.cemaat farkinda olmadan seytana secde ediyor.milletin beynini bu resimlerle yikiyolar.gelin bu sorunu çözün.gelin kendiniz gorun.bu konu ciddi konudur.0541 319 30 28..alper aramanizi bekliyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Translate »
Devamını oku:
PİRİ REİS HARİTASINI HÜRREM SULTAN MI YOK ETTİ?

1513 Yılında deyim yerindeyse bir deniz kurdu olan Piri Reis dünya haritası çizmiş ve çizdiği bu muhteşem harita ancak günümüz...

Kapat