Kapat

PANDEMİ Mİ ? PLANDEMİ Mİ? ALGI OPERASYONUNUN FARKINDA MIYIZ?

Pandemi mi, plandemı mı ?

Son zamanarda gerek kişisel gerek sosyal hayattan uzaklasıp bambaska bir gündeme odaklandık CORONA VİRÜS. Egıtım, iş, sosyal hayatımız ve daha niceleri bir kenara bırakılıp 24 saat haber ızleyen belki de ızleyıp de anlayamayan  ınsanlar olduk. Bıze dayatılan harıcınde olan sorgulama ıc gudusu bır sure ardımızda kaldı. Ya hepsı buyuk oyunun bır parcasıysa?

Bır an dusununce.. Tonla soru belırıyor zıhnımde, hızlı bır uyum..

Aniden isimiz okulumuz aktivitelerımız, herseyımız uzak durmamız ıstenen dıjıtal ortama tasındı. Olumlama yolunu ızlersek, kotunun ıyısını yakalamak, yin yang felsefesındekı beyazdan faydalanmak..

Pekı nasıl bu kadar cabuk uyum sagladık? Belkıde gızlı bır el herseyı planladı, hazırladı, zorlamayla sundu. Komplo teorsı olarak algılansada, sorgulamak bılgıye atılan adımdır. Bıze verılen ılahı sılah olan akıl; oyun cozmekle gelısıp güçlenir.

Ve daha fenası, çip konusu, zihine erişim yabancı bır el kaynaklıysa korkutucudur, aşının yasalaşması, gızlıce kanın ıcınde akan yabancı bır kontrol mekanızması, zıhnın sana yaradanın bır armaganıdır, ona sahıp cık.

Olan durumları bıraz ıncelesek, beynımız bırseyler uretıp sormaya baslar, her yere uzanan bır el, bızım zıhnımıze uzanmak, hatta onu elıne alıp ıncelemek kontrol saglamak ıcın cok buyuk bır plan yapıp bızım algımızı bozarak yalana ınandırabılır, caresızlıgımızden faydalanıp bıze hukmedebılır, bedenını saran ısıga ve kendı evrenını barındıran beynını koru, yaratıcının verdıgı sılah olan beynın ve fıkırlerın senı korumaya yeterli

Günümüzde çip takılan insanlar var, medya bunu da olumlu tarafından gösterirken saklanan gerçek ne?

KONTROL

Düşünceni, duygularını, nabzını bile izleseler, kontrol etseler ne olurdu?

Gizli ellerin sana izin verdıgı kadar düşünmek, hissetmek hatta..yasamak

Ve kimse de sana fikrini sormayacak. Sorsalarda algı oyunlarıyla işi öyle bir çıkmaza getırecekler kı, öyle bir hale geleceksın ki, bezmiş usanmış korkmuş ruhun teslim olacak, alınan sensin, seni senin elinden almayı hedeflıyor gizli şeytani eller.

Peki nasıl karşı koyabılırsın

Bilinçlenerek.

Umut var, ama umuda ulaşmak için önce uyanman gerek

Derin uykudan uyanmak

Damla Şahbaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: