Kapat

PAŞİNYAN’IN TÜRKİYE YALANI. BAKIN NE DEDİ

Herkese merhaba, kara propaganda diye bir kavram vardır. Sanki güvenilir kaynaklardan geliyormuş gibi bir olay, haber, konu anlatılır, ancak bırakın güvenilir kaynaklardan geldiğini hiç bir kaynaktan gelmiyordur ve karşı tarafı kötülemek için kullanılan bir dezenformasyon türüdür…

İlginçtir ki Ermeni lider Paşinyan’da, Azerbaycan’ın dağlık bölgesini işgal etmesi konusunda sanki haklıymış gibi kendini pazarlamaya devam ediyor… 
Ediyor etmesine de, asıl mesele şurada ki sanki bu çatışmayı Türkiye ile veriyor gibi sürekli Türkiye’ye karşı kara propaganda yürütüyor ve Türkiye’yi her fırsatta, her yerde yerden yere vuruyor. 


Düşünebiliyor musunuz ?
Kendileri, bir çok ülkeden silah almaya devam ediyorlar ancak Azerbaycan Türkiye’den siha veya farklı türde silah alınca ortalığı ayağa kaldırıyorlar. Geçtiğimiz günlerde ermeni askerlerden esir alınanlar arasında bir asker video kaydına alınmış ve ermeni askerler arasında PKK’lı teröristler var bize yardım ediyorlar diye itirafta bulunmuştu. 
Dahası bir çok ülkenin Ermenistan’a silah yardımı yaptığını sağır sultan duymuştu. 


Tüm bunlar göz önündeyken işgalci ülkenin başbakanı paşinyan, çıktığı Hindistan kanalında yine sanki karşısında ki ülke Türkiye’ymiş gibi Türkiye’ye saldırmaktan geri durmadı. 
Sanırız eziklik duygusu içinde kavrulan Paşinyan, kendisine muhatap olarak Türkiye’yi görüyor ancak Türkiye’nin onu muhatap görmediği ortada. 


Katıldığı tv kanalında Türkiye’nin bölgeye Suriye ve Irak’lı milislerden oluşan paralı asker gönderdiğini iddia etmeye başlamış. O kadar pişkin bir kişiliğe sahip ki Dünya kamuoyunun gözüne bakarak hem yalan söylüyor hem kara propaganda yapıyor. Daha önce hatırlarsanız Rusya araya girmiş ve ateşkes yapmış ama daha 12 saat bile geçmeden sivil yerleşim yerlerine saldırmışlar hatta bazı dünya devletleri de Ermenistan’ı kınamıştı. Ama Paşinyan, hindistan kanalında ki yayında ateşkesi ermenistan’ın değil azerbaycan’ın bozduğunu iddia etti.

 Sanırım yalan vücut bulsa, ismi Paşinyan olurdu… Tabi çıktığı kanal Hindistan kanalı, Hindistan ise Pakistan ise yıllardır sıcak ve soğuk çatışma içinde, müslüman bir devlet olan ve üstelik Azerbaycan’a da en başından beri destek veren Pakistan’a da sataşmasa olmazdı. Pakistan için ise silahlı savaşçılar gönderiyorlar, içimize ajanlar sokuyorlar diyerek iddialarda bulundu. Paşinyan’ın en iyi yaptığı şey, kendisini pazarlamak… Karapropaganda ile gemisini yüzdürmeye çalışıyor… 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: