Kapat

SELÇUK BAYRAKTAR VE MİLLİ TEKNOLOJİ HAMLESİ!

Hepimiz biliyoruz ki, Türkiye çok uzun yıllardır başta terör belası olmak üzere yoğun bir mücadele içerisinde ayakta kalma mücadelesi veriyor.

Bu topraklar II. Abdulhamid Han’ın tahttan indirilmesinde şahit olduğu gibi, tarihin pek çok döneminde var olma mücadelesini başta iç ve dış mihraklara karşı yoğun şekilde vermiştir.

Bu münasebetle bu ülkenin müktesabatında mücadele ruhu vardır ve bu azimle de yoluna devam etmektedir.

Bizler ve şahsım olarak da bu mücadele de, bu aziz vatanın faydasına kim bir tuğla parçasını üst üste koyuyor ise onu takdir etmeyi asli görev adledmişimdir.

Son dönemlerde ise gerek askeri sanayi de, gerekse ülke çapında yoğun bir mücadele verdiğimiz pandemi sürecinde sağlık ekipmanları ve solunum cihazı üretiminde göğsümüzü kabartan Selçuk Bayraktar’ı takdir etmek boynumuzun borcudur.

Yıllar önce savunma sistemimizi güçlendirmek adına İsrail’den Heron almak için güç bela ekonomik anlamda paramızı derliyor topluyor ve talepte bulunuyorduk.

Ancak alabilmek için de kırk takla atmamız, İsrail ile ilişkilerimizi her zaman iyi tutmamız gerekiyordu.

Bu da yeterli olmuyor onları memnun edecek hal ve davranışlar içerisinde bulunmak zorundaydık ki ezeli olarak Filistin’e olan yaptırımlarından dolayı kin ile baktığımız İsrail’e, askeri anlamda envanter alacağız diye hoş görünmek içimizi hoş etmiyordu.

Ancak daha sonra paramızı verdiğimiz halde alamadığımız Heron’lar veya diğer askeri techizatları alamadığımız gibi paramız ile rezil olduk  deyiminin vücut bulmuş haliydik.

Sonra bu ülkede yetişmiş vatan evlatlarından biri olan Selçuk Bayraktar’ın da yoğun mücadelese ile İHA ve SİHA’lar ile büyük bir yük ve büyük bir dertten kurtulduk.

Yetmedi, ürettiğimiz bu askeri envanterleri başka ülkelere satarak da ülke ekonomisine katkıda bulunduk. Tabi ki bulunduk dediğime bakmayın bu emeklerin mimarı şüphesiz ki Selçuk Bayraktar’dır.

Bu ülkenin bekası için mücadele veren bir isim haline gelen Selçuk Bayraktar, son dönemde yaptıkları ile gurur duyulması gereken gerçek bir vatanperver ve gerçek bir vatan neferidir.

Bu bağlamda Savunma Sanayi için %70 oranında yerli ve milli bir üretim zirvesine taşıması onu sadece askeri savunma’da değil gönüllerimizde de zirveye taşınmasını sağlamıştır.

Bu bağlamda, bu vatanın bir tuğlasına, bir tuğla daha koyanı takdir etmek boynumuzun borcu olarak düşenerek şahsım adına kendisine teşekkürü bir borç bilirim.

II. Abdulhamid Han Derneği Başkanı

Turgay YAZICI

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: