Kapat

Suni Embriyo “Yapay İnsanlık”

SUNİ EMBRİYO DENEYLERİNİN AMACI NE?


Çok değil birkaç sene önce uzun süreli çalışmalar sonucunda yapay bir embriyo üretilebildi.
Farelerden alınan kök hücre ile 3D yazıcılarda işlenen yapay embriyo, çalışmaların başarılı gittiğinin göstergesiydi. İngiltere’de yasal süreç 14 gün, bu süre içersinde üstünde çalışmalar yapıldı ve geliştirme modelleri tasarlandı. Amacı kısırlığa çare olarak sunulan yapay embriyo çalışması gerçekten bunun için mi bilinmiyor.
Ve, istedikleri kadar mükemmel bir üretim olsun, bahsi geçen yapay bebek bizim bildiğimiz bebekler gibi mi olur?


İNSAN EMBRİYOSU İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR


Aslında gizli gizli yürütülen birçok çalışma olduğunu tahmin etmek zor değil bu da onlardan biri. Üretilebilen fare embriyosundan yola çıkarak, çalışmalara devam ediliyor fakat bildiğimiz kadarıyla henüz başarı yakalanmış değil.


ÜRETİM HARİKASI (?) TASARLANABİLİR ÇOCUKLAR


Ya da gerçekten öyle mi? Daha da çeşitli teoriler üretirsek, sipariş üstüne çocuk almak gibi bir şey olur.
Belki de doğuştan çipli? Düşünce yapısı ve hayatı tasarlanabilir robot bir bebeği kucağa almak biraz ürkütücü olabilir.


MEDYAYA SUNULUŞ ŞEKLİ


İddiaya göre kısırlık tedavisinin yeni bir modellemesi olan bir yöntem. Kök hücre ve gerekli maddelerin laboratuvarda birleştirilmesi. Tüp bebek yöntemini biliyoruz, o da dışarda bir araya getirilen fakat anneye enjekte edilerek normal bir hamilelik süreci sonrasında dünyaya geliyor.
“AMA BİZİM Kİ LABORATUVAR YAPIMI”, kulağa havalı (?) gelse de çocuğun işletim sistemine (?) bazı yazılımları yükleyip koş ailene bakalım deme ihtimali var mı? Elbette. Laboratuvar bebekleri bize kalırsa ürkütücü!


SUNULAN DEĞİŞİK ÇOCUK MODELLERİ


Sebebi belirsiz (?) ama değişik bir algı operasyonu başlamış halde. Robot bebekler (evet bir filmde sahibine anne baba diyen şu meşhur robot), uzaylı çocuklar ve çok daha fazlası..
Çocuk üzerine olan oyunlar kişileri herşeyden daha fazla endişeye sürüklüyor.


UNICEF REKLAMINDAKİ REPTILIAN ÇOCUK


Sıradan dünyalı çocukların arasında gayet normalmiş gibi gezen uzaylı bir çocuk! Operasyon çocuklardan üzerinden yürütülüyor. Işte tüm bu düşüncelerle birlikte artık herşeyden şüphe hissediyoruz. Yaptıkları projeler asla sunulduğu gibi iyi niyetli değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: