Kapat

UMURSAMAZLIK SENDROMU(!)

Yeni bir insan düşünce tarzı var…

Allah varken kimse bir şey yapamaz rahat olun diyorlar…

Ama Allah diyor ki; ben size özgür irade verdim, sonucunda da yaptıklarınızın bedelini size ödetirim. Mesela aşağıda ki fotoğraf bir oyundan alınma ve oyunu yapanlar ayaklar altına Kur’an’ı Kerim’i koymuş ve çocuklarımız fark etmeden bunu oynuyor…

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Ahmet Ali Süzen, 26 oyunda hem İslam’a hem de Hazreti Muhammed’e hakaretler içeren subliminal mesajlar tespit ettiklerini bildirdi. ( Yalçın Çelen – Anadolu Ajansı )

26 oyunda hem dinimize hem de Peygamber Efendimize hakaretler içeren subliminal mesajlar var maalesef ki…

İşte tam burada akıl devreye giriyor, Allah bize akıl vermiş, mantık vermiş, beceri vermiş…

Kullanmazsak, oyun üretmezsek veya bu oyunları üretenler ile mücadele etmezsek Allah bize ne yapsın?

Hiç bir şey yapmaz çünkü hak ediyoruz! En sevmediğim sözlerden biridir Allah varken kimse bişey yapamaz sözü! Allah çalışanı, mücadele edeni, emek sarf edeni başarılı kılar!

Yaptığı yanlış ise elbet bunun hesabını sorar…

HAARP Silahı var depremleri tetikleyebiliyorlar diyoruz, fark etmez Allah var diyor!

Dünya bankalarını yönetenler aynı kişiler bizi sömürüyorlar diyoruz, fark etmez Allah var diyor!

Bindiğin otobüste, uçakta, gemide onlara harç kesiliyor paranda gözleri var rızkında gözleri var seni “sistem” diye haraca bağlamışlar diyoruz, fark etmez Allah var diyor!

Chemtrail ile tependen, GDO’lu gıdalar ile midenden, Aşılar ile damardan zehirliyorlar diyoruz, fark etmez Allah var diyor!

Yahu Allah diyen yok zaten, tedbir alalım diye söylüyoruz!

Düşünebiliyor musunuz Bedir savaşında veya Uhud savaşında Hz.Muhammed efendimiz çadırda oturmuş, karşı dağın yamacında yüzlerce düşman, müslüman askerler emir bekliyor ama Hz.Muhammed efendimiz diyor ki “Ya gelin merak etmeyin, Allah var bize bişey olmaz”… Bu mantık asla doğru değildir!

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Siber Güvenlik Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Ahmet Ali Süzen, 26 oyunda hem İslam’a hem de Hazreti Muhammed’e hakaretler içeren subliminal mesajlar tespit ettiklerini bildirdi. ( Yalçın Çelen – Anadolu Ajansı )

Allah mücadele edene, çabalayana, akledene yol açar! Yoksa yerimizde saymaya devam ederiz!

Unutmayalım; Allah rızka kefildir, imana değil… Evimizde oturalım, balkona patates, domates, sarımsak, soğan dikelim, yatak odasına da 2 tavuk atalım elbette bu ürünler kendi döngüsü içinde tüketeceğimiz gıdalar verecek…

Ama bunun yerine televizyonun karşısına geçip “Allah rızka kefil nasıl olsa” deyip yan gelip yatarsak buzdolabında kendiliğinden gıdalar var olmayacaktır! “Dünya hayatında onların geçimliklerini [maddi, manevi bütün rızklarını] aralarında biz taksim ettik.” (Zuhruf 32) ayetiyle insanların geçimlerini sağlaması için gerekli rızıkların taksim edildiği bildirilmiştir.

Bu konu hakkında daha detaylı bilgileri aktardığımız yazımıza BURAYA TIKLAYARAK okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: