Kapat

UZAYLILAR VAR MI? DÜNYA DIŞI YAŞAM FORMLARI


Uzaylı! Bilim kurgu filmlerinden fırlamış şu yeşil canlılar?! Acaba gerçekten yeşil mi? Evet ben var mı sorusunu uzun süre önce kendi beynimde cevapladım.
Ucu bucağı belirsiz bir kainat? Sayısını dahil tam tespit edemediğimiz gezegenler. Hepsi sadece insana ise, bu gerçekten tam teşekkür etmelik değil mi? Dur! Filmi geri saralım.
WOW SİNYALİ
Takvim yapraklarının 15 ağustos 1977’yi gösterdiği güne gidelim. O gün Dr. Ehman, dünyanın çeşitli yerlerine yerleştirilen radyo teleskopların gizli bir mesaj aldı! WOW SİNYALİ.
“6EQUJ5” 70 saniyeyi aşan bu ses karşısında Dr. Ehman bu karakterleri daire içine alarak “WOW” notunu aldı. Sinyalin adı da böyle kaldı. Belki de “dostlarımız” ya da tehlikeli adamların merhabası ile şaştık kaldık.
Tabi kısa bir süre sonra ekip adına “Profesör Antonia”dan şu açıklama geldi ;
“keşiften iki gün önce iki astroidi gözlemlemiştik sesin kaynağı o”
SESİN KAYNAĞI ASTROİD Mİ?
Dünya dışı yaşam formlarının hiçbir tezi ne çürütülebildi ne de kanıtlanabildi, -tabi bize böyle söyleniyor olabilir- Neden mi? “zaman”
Evet, zaman. Zamana yayıp alıştıra alıştıra söyleme evresi! Bu ne kadar uzun sürer ne zaman tanışırız diye düşünmeyin.
BELKİ DE BİRİLERİ ÇOKTAN TANIŞTI
Bu da hoş değil ama neyse, bizden saklanan tek şey değidir ya! Olan durumları iddiaları da incelediğimizde, sanki birileri çoktan iş birilğine başlamış gibi gözüküyor. Üst düzey teknoloji fikirleri bizim dünyamıza mı ait? Kim bilir? Tabi bu üst düzey teknoloji bizlere pek yansıtılmıyor, ama yinede sahip olduğumuz cihazlar sürekli gelişiyor, buz dağının arkasından izin verilen kadarını görüyoruz.
İLK TEMAS
Bir önemli konuda tam olarak bu aslında. Hiçkimse kökenini amacını hatta dilini bilmediği bulmaca gibi varlıkla tanısmak istemez diye düşünüyorum, tabi tanıştığınız sempatik bir uzaylıysa orası ayrı!
Eğer insan ırkı bu arkadaşlarla tanışıp birde ortak işe girişirse işimiz iş diyeyim.!
PENTAGON UFOLARI KABUL ETTİ
Tanımlanamayan cisim yani ufo, evet evet varlıkları kabul edildi, oyunun içinde oyun yoksa elbette. Bunun anlamı “yörüngede bizi izleyen birileri var” çoğumuz denk gelmişizdir, sabit duran hava araçları, yanıp sönen ışıkları, ve daha neler neler. Ama kabul de edilince durum değişti. Mantıklı bakarsak koskoca kainat, bizim için olduğunu varsayalım, gidip göremiyor hatta oradan gelecek bir sinyalı onlarca ışık yılı sonra alıyoruz, bana mantıklı gelmiyor. Ilkel denmesi mümkün olan teknolojimizin gelişim süresi ya da geri kalanı bize göstermeleri uzun yıllar alır.

SETI PROJESİ
Nasa 1971 yılında SETI adında bir proje içine girdi, kısaca bahsetiğim gibi dünya dışı yaşamdan ufacık bir ses almaya çalışıyor ve gönderiyorlar. Bizim bildiğimiz kadarıyla cevap almış ya da sinyal duymuş değiliz ama yine söylüyorum. Tek medeniyet olmamız düşük bir olasılık. Tıpkı evin kapısı kapalıyken yandaki evleri görmeyince koskaca binada tek benim evim var demek gibi bir şey. Ne diyelim, biz dostuz! ya siz kime dostsunuz?!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: