Vatikan’ın Gizemli Kardinali

     Vatikan tarihini incelediğiniz de çok önemli ve bir o kadar da gizemli Kardinallerin varlığına rastlayabilirsiniz. Bazı Kardinaller vardır ki, Vatikan içindeki nüfuzu ve gücü Papa’dan dahi üstündür. Bunların içinde önemli bir Kardinal’de göze çarpıyor. Özellikle Cizvit Tarikatına mensup olması bu önemi daha da arttırıyor. Çünkü Vatikan içinde Cizvitlerin yeri ayrı ve önemi büyüktür. Mesela şuan ki Papa I. Francis’de Cizvit Tarikatına mensuptur. İlk defa Güney Amerika kıtasından birinin Papa seçilmesi de tesadüf değildir. I. Francis’e bu yolu, Vatikan içinde son zamanlarda diğer Hristiyan Tarikatlara göre (Dominiken, Fransisken, Opus Dei, Meryem Ana vs.) daha da güçlenen Cizvitler açmıştır.  Francis’ten önce ki Papa 16. Benediktus görevden bir an da söz de sağlık problemleri yoluyla çekilmiştir.

     Cizvitler özellikle Haçlı Zihniyetine en çok sahip çıkan ve Haçlı Seferlerini en çok arzulayan tarikattır. Ayrıca bazı ezoterik olaylara ve sırlara düşkün bir tarikattır. İstanbul’da yapılanmaları bir hayli çoktur. Bunun yanı sıra hedefleri doğrultusunda Dinlerarası Diyalog Projesine de en çok önem veren tarikattır.Vatikan’ın 3. Bin yıl hedefi olarak bilinen Dinlerarası Diyalog projesi, günümüzde isim değiştirmiştir. Projenin bugün ki adı ‘’Medeniyetler İttifakı’dır. Bu projenin İslam Dünyasına yayılma alanı ise Türkiye’dir. Yıllarca bunu Fetö eli ile Vatikan zaten yapmaya çalıştı. Türkiye’de Fetö yoluyla yaparken, Pakistan’da da Kardiyanilik yolu ile, Irak’ta ise Kesnizani tarikatı ile yaptı.

     Vatikan 21. y.y’da Haçlı Seferlerinin düğmesine basmış durumda. Özellikle Gizemli Kardinal Jean Louis Tauran’ın girişimleri ve Papa I. Francis’in de oluru ile Mart 2017’de Avrupa Ülkelerinin Liderleri Papa’nın huzurunda toplanmışlardı. Tıpkı 1095 yılında ilk Haçlı Seferlerinin karara bağlandığı Clermont Konsilinde olduğu gibi… İşte bu tarihten itibaren Avrupa çok farklı bir oluşumun sinyallerini verdi. Geçtiğimiz günler de AB Ordusunun kurulması hususunda Almanya ve Fransa’nın girişimleri tesadüf değildir. Yıllardır planladıkları ve hayata geçirmek için fırsat kolladıkları gün yaklaşıyor.

Bunun için İslam Dünyasında kendilerine müttefik arayışına da çıktılar. Bu müttefik arayışında yine başrolde Kardinal Jean Louis Tauran vardır. Hatırlarsanız geçen yıl bu Kardinal Suudi Arabistan’a gitmiş ve bazı temaslarda bulunmuştu. Bu temaslardan sonra Suudi Arabistan ısrarla Ilımlı İslam konusunda pozitif mesajlar vermişti. Ilımlı İslam Vatikan’ın büyük projesi olan Dinlerarası Diyalog’un ta kendisidir. Körfez ülkeleri bu konuda Vatikan’a ne kadar ılımlı olduğunu göstermiştir. Bunun yanı sıra Mısır’da her şartta Vatikan’ın yanında olacağının sinyallerini veriyor.

     İslam Dünyasında ise en önemli hedeflerin başında ise Türkiye geliyor. İşte tam da bu noktada İstanbul’a ve özellikle de Büyükada’ya çok dikkat edilmelidir. Bu Kardinal Jean Louis Tauran’ın Türkiye temasları ve kimlerle irtibatta olduğu iyi analiz edilmelidir. Fetö’den sonra Türkiye’deki hangi yapay cemaat/tarikat ile irtibat halindedir? Hangi Cemaat/Tarikat lideri ile irtibattadır? En önemlisi ise Türkiye’de Devlet içinde bazı önemli kişilerle bizzat Kardinal Jean Louis Tauran değil, onun Vatikan’daki en güvendiği isimlerden olan Yahya Palaviccini vasıtası ile irtibata geçtiği de muhakkaktır… Bazı hususlar iyi takip edilmeli. Bizim maalesef Vatikan ayağımız bu konuda zayıf. Belki bilerek, belki de bilmeyerek zayıf bırakılmış/bıraktırılmıştır.

     Vatikan’ın Türkiye’de özellikle bazı üs diyebileceğimiz yerleri vardır. Bunların en önemli merkez noktaları da İstanbul’da ve İzmir’de ve Mersin’dedir.  İstanbul’daki merkez noktalarının bazıları biliniyor ama bilinmeyen önemli yerler olduğunu da düşünüyorum. Bu konuda yapmış olduğum bazı araştırmalar da vardır.

     Özetle sevgili dostlar Vatikan 3. Bin yıl hedefine doğru emin adımlarla ilerlerken, büyük ve tehlikeli bir savaşın da yaklaştığını biliyor. Hristiyan Yahudiler olan Evanjelikler ile Cizvitlerin arası iyidir, ortak yönleri çoktur. Vatikan son dönemde yakaladığı bu havayı sonuna kadar götürme gayretinde. Vatikan’da ilk defa bir Papa’nın (16. Benediktus) görevi bırakması, görevden çekilmesi tesadüf değildir. Kardinal Jean Louis Tauran’ın burada yapmış olduğu çalışmalar neticesinde yine ilk defa bu Papa’nın görevi bırakması/bıraktırılması neticesinde yine ilk defa Güney Amerika kıtasından birinin Papa seçilmesi (I. Francis) tesadüf olmasa gerek. Ne hikmettir ki sözde sağlığı bozuk diye görevi bırakan eski Papa hala yaşıyor ve gayet sağlıklıdır.

Üstüne bu Papa önderliğinde Avrupalı Liderlerin Papa etrafında toplanması bu konuda görüntü verilmesi de tesadüf değildir.  Akabinde geçtiğimiz günlerde ise AB ordusunun kurulması konusunda Almanya ve Fransa’nın girişimleri de tesadüf değildir. Tüm bu hadiseler anlayanlar için çok şey ifade etmektedir…

     Geçmişte Haçlı Zihniyetine karşı büyük bir mücadele veren biz Türkler ve İslam Dünyası, yine büyük bir sınavla karşı karşıyadır. Kardinal Jean Louis Tauran’ın Türkiye faaliyetlerini de iyi analiz etmek lazımdır…

Koray KAMACI

Tarihçi-Yazar

koraykamaci

Bu Yazıları Gördünüz mü ?

17 AĞUSTOS DEPREMİ VE HAARP KOMPLOSU
  Ah o kara gün... Yüzlerce canı alıp giden kara gün... Bize ...
AŞIK MAHSUN’İ ŞERİF, “İTİN BİRİSİ” TÜRKÜSÜNÜ ABDULLAH ÇATLI İÇİN Mİ YAZDI? İŞTE GERÇEKLER!!!
Türk kültüründe Aşık veya Ozan olarak anılan sanatçıların dizeleri çoğu ...
NEW AGE AKIMI VE KÜRESEL DÜZEN
Dünya yeni bir düzenle tanıştı artık, bu düzenin adı “New ...
UZAYLILARIN ESRARENGİZ UYDULARI VE GİZEMLİ UYDU KARA ŞOVALYE (BLACK KİNGHT)
Dünyamızın düşünen insanları halen bizden başka zeki yaşam varmı ? ...
KURSAD BERKKAN KIMDIR?
Araştırmcı – Yazar Kursad BERKKAN 1981 Yılında İstanbul’da dünyaya geldi. ...
İRAN ŞAHININ İNTİHAR ETTİREN EŞİ YALANI! ANİS EL DOLEH GERÇEK FOTOĞRAFI!
Aşağıdaki resim instagram, facebook nerede ararsanız durmadan karşımıza çıkıp duruyor. ...
DEPREM ÖNCESİ DUYULAN GİZEMLİ SESLER!
Büyük marmara depremi.... Bilim insanlarının sık sık uyarı yaptığı ve 7 ...
İKİZ KULELER VE AFGANİSTAN KOMPLOSU
İkinci bölümde 11 Eylül 2001 tarihinde İkiz kulelere yapılan saldırının ...
YAKLAŞAN KIYAMETİN BİLİMSEL KANITLARI
İslam dini başta olmak üzere hemen tüm inanç sistemlerinde ...
AVRUPA BİRLİĞİ, ROTHSCHİLD’LER, MOŞİAH VE MESİH KAVGASI
  Bu tür konuları araştıran herkes bilir ki İngiltere "Derin Dünya ...
YAHUDİ TALMUD YASASI VE SİYONİST BAĞLANTI
Talmud Yahudilerin Tevrat kadar önemsedikleri yasa kitabıdır. Öğreti anlamına gelen "Lamad"sözcüğünden türediği ...
10 MADDE DE ANTİK MISIR VE UZAYLILAR
Antik Mısır günümüzde halen daha gizemlerle dolu bir tarihtir. Ancak ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Translate »
Devamını oku:
OSMANLI’DAN CUMHURİYETE MÜSLÜMAN MASONLAR VE MASONİK FAALİYETLER

 Londra Büyük Mason Locası’nın emri ile yıkılan Osmanlı İmparatorluğu’ndan sonra kurulan Türkiye Cumhuriyeti içinde “Masonlaştırma” operasyonları düzenlenmiş ve Türkiye’de ki Mason locaları...

Kapat