Kapat

10 MADDE’DE VLADİMİR PUTİN KİMDİR? RUS AJANLIĞINDAN, DEVLET BAŞKANLIĞINA!

Vladimir Putin Kimdir?

Vladimir Putin Kimdir?

1952 yılında dünyaya gelen Vladimir Putin’in hayatı yokluk içerisinde başlamıştı. Babası fabrika işçisi olarak çalışan Putin’in 2 erkek kardeşi de çocukluk döneminde hayatını kaybetmişti. Yaşadığı dönemde ülkesinde açlıktan dolayı 1 milyondan fazla insan ölmüştü. Başarılı bir öğrenci olarak hayatına devam eden Putin’in hayatı ile ilgili çok farklı hedefleri vardı…

Putin hakkında daha önce de Irak Devlet Başkanı Saddam Hüseyin’in yanına özel olarak ajanlık yapması için gönderildiği söylenmişti.

İlgili makaleyi BURADAN okuyabilirsiniz.

Vladimir Putin Kimdir?

Vladimir Putin Ajanlık Yaptı mı?

Genç yaşlarda izlediği filmlerden esinlenen Putin ajan olmaya hevesliydi. Sovyet İstihbarat Ajansı, KGB’de ajan olarak çalışmak istiyordu. Okuduğu üniversitede hukuk eğitimi alan Putin mezun olduktan sonra KGB adına Almanya’da gizli ajan olarak çalışmaya başladı.

Berlin duvarının yıkıldığı dönemde (1989), KGB’ye ait gizli dosyaları Almanların eline geçmesini önlemek adına yakmakla görevliydi. Yine bu dönemde Sovyet Rusya dağılmaya başlamıştı. Ekonomik olarak zayıflayan Sovyet Rusya hükümeti yaklaşık 45 bin kamu işletmesini satmaya başlamıştı.

VLADİMİR PUTİN KİMDİR?

Vladimir Putin Kimdir?

Putin Ajan Olarak Türkiye’de Görev Yaptı mı?

putin ajan mı?

1969 – 1971 yılları arasında Tüpraş Rafinerisi inşaatında çalışan Adem Albayrak, akaryakıt tanklarının montaj işi için Rus bir firma ile anlaşıldığını ve gelen ekibin başında da Vladimir Putin olduğunu iddia etti. Albayrak 20 yaşında birisine bu denli bir görev verildiğine şaşırdığı için bu olayı unutmadığını ve Putin’in sakin birisi olduğunu belirtiyor.

Adem Albayrak, Putin’in yaklaşık 1 yıl görev yaptığını, bazı noktalarda gizlice fotoğraf çekerken sivil polisler tarafından yakalandığını ve Putin’in sınır dışı edilip Sibirya’ya sürgün edildiğini belirtiyor. İlerleyen zamanda KGB ajanı olarak görev aldığını duyunca şaşırdığını cümlelerine ekliyor.

Vladimir Putin Kimdir?

VLADİMİR PUTİN KİMDİR?

Vladimir Putin’in Yükselişi

Ülkesi ekonomik olarak zayıfladıktan sonra Putin ülkesine geri döndü ve siyasete atıldı. Batılı devletlerin kuklası olduğu düşünülen ve bir palyaço olarak nitelendirilen Devlet başkanı Boris Yeltsin’in güvenini kazandı. 1999 yılında Boris Yeltsin’in istifa etmesi ve devlet başkanı olarak Putin’i önermesiyle Putin 2000 yılında devlet başkanı olarak görevine başladı.

1- Maddi Sıkıntılar İçerisinde Büyüdü

vladimir putin çocukluğu

2. Dünya savaşı sırasında yaralanan babası engelli haliyle fabrikada çalışmaya devam etmiş ve Putin bu dönemde Sovyet devletinin politikası olan paylaşımlı küçük bir evde sıkıntı içerisinde bir çocukluk geçirmiştir.

Vladimir Putin Kimdir?

2- Başarılı Bir Öğrenciymiş

putin ne mezunu

Eğitim hayatında başarılı olan Vladimir Putin, bazı burslar kazanmış ve üniversitede hukuk bölümü okumuş.

3- 30 Yıl Evli Kalmış ve 2013 Yılında Boşanmış

putin evli mi, kaç çocuğu var

Eski bir hostes olan Lyudmila Putina ile 30 yıl evli kalmış. 2 çocuğu var ve 2013 yılında boşanmış.

VLADİMİR PUTİN KİMDİR?

Vladimir Putin Kimdir?

4- KGB Ajanı Olarak Görev Yapmış

putin ajanlık yaptı mı

Almanya’da Vladimir Putin ajanlık yapmıştır. Ve bu döneme ait kullandığı ajanlık kimliği geçtiğimiz dönemlerde ortaya çıkmıştır.

5- Spora Önem Veren Judo Ustasıdır

putin judo gösterisi

Güne başlarken ilk işinin spor yapmak olduğu belirtiliyor. Öyle ki judo, yüzme ve buz hokeyi favori spor alanları içerisinde. Ülke idaresini de spora benzetiyor.

6- İnternet ve Cep Telefonu Kullanmıyor, Medyayı Kontrol Ediyor

putinin çalışma odası

Gerekli istihbarat dosyaları ve haberler ona yazılı olarak sunuluyor. İnternetten haber okumayı tercih etmiyor. Aynı zamanda medyayı kontrolü altında tutmaya çalışıyor.

7- Akıl Hocası Üniversiteden Hukuk Profesörü Anatoly Sobchak

putinin akıl hocası

8- Cumartesi ve Pazar Günleride Çalışıyor

putin evden çalışmayı tercih ediyor

Stalin’den sonra en çalışkan devlet başkanı olduğu belirtiliyor.

9- Trafiği Sevmiyor, Evden Çalışmayı Tercih Ediyor

putin trafiÄŸi sevmiyor

10- En Büyük Korkusu Zehirlenmek

putin zehirlenmekten korkuyor

KGB ajanı olduğu dönemdeki tecrübesiyle kendini korumak için önlemler aldırıyor.

Kurşad Berkkan

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: