Kapat

YUNANİSTAN’IN GİZLİ TÜRKİYE PLANI. YUNANİSTAN’I TÜRK KORKUSU SARDI.

Herkese merhaba, Akdeniz’de tansiyon uzun süredir sıcaklığını korumaya devam ettiğini artık bilmeyen yok. 
Yunanistan ise uzun süredir ısrarla Türk’ler bize yeniden yüzme dersi versin diye Türkiye’yi kışkırtıp durmaya devam ediyorlar. 
Şimdi de sözüm ona savaş hazırlığı içindeler… 


Yunan basını yoğun şekilde kendi halkına Atina ve Ankara arasında yaşanan ve yaşanmaya devam eden Doğu Akdeniz ile Ege kriziyle alakalı Yunan donanmasının savaş pozisyonuna geçtiğini ve herhangi bir şekilde savaş patlak verirse her türlü savaş senaryosuna hazır olduklarını anlatıyor. 


Aslında onlarda biliyorlar Türkiye karşısında çaresiz olduklarını, tek güvendikleri ise iplerini tutan büyük ağabeyleri… 
Ancak olan Yunan halkına olacak çünkü pandemi korkusunun yanı sıra şimdi bir de bacayı savaş ateşi saracak. 
Kathimerini gazetesinin haber sitesinde Yunan ordusunun “Türkiye’den gelecek olası tahriklere karşı” teyakkuzda olduğunu yazıldı. 
Sadece bu kadar da değil, herhangi bir şekilde Türk ordusu Yunan donanmasına müdahale ederse, Yunan donanma komutanları yeniden emir almak için uğraşmayacak. 


Yani bu şu demek, şimdiden Türk’ler size ateş açarsa siz de Türk’leri vurun diye emir verilmiş durumda. 
Çok enteresan değil mi, bir avuç olarak gördüğümüz Ermenistan, Türkiye’yi kışkırtmak için Karabağ’ı bıraktı, garantör ülke olduğu için Türkiye toprağı sayılan Nahçıvan’a saldırıyor, bu tarafta ise bir kaşık suda boğabilecek güce sahip olduğumuz Yunanistan daha şimdiden vur emri veriyor. 


Hem Doğu’da, hem Batı’da bu süt oğlanlarını kim neden coşturdu bu kadar sizce ?
Elbette ki büyük ağabeyleri olduğunu unutmayalım, örneğin uzun süredir konuya mesafeli duran Avrupa Birliği ve özellikle Almanya Türkiye’ye karşı sert açıklamalar yapmış hatta Avrupa Birliği Türkiye’ye birde zaman vererek tehdit etmişti. 
Aslında şuan da biraz şanslıyız çünkü Amerikan seçimlerinin olacak olması, süreci önemli derecede etkiledi. 


Hele hele seçimler olsaydı ve her fırsatta Türkiye’ye karşı ağız dolusu nefret kusan Biden başkan seçilseydi işimiz diplomatik anlamda biraz daha zor olabilirdi. 
Düşünebiliyor musunuz, Avrupa Birliğinden bir heyet Yunanistan’ı ziyaret ediyor, Türkiye’nin Doğu Akdeniz’de faaliyet gösteren Oruç Reis gemisini durdurmak için Yunan ordusunun yaptığı stratejileri inceliyor. 
Sizin adaletinizi seveyim ben! 
O kadar rahatsızlar ki Yunan ordusunda düzenlenen kırmızı kodlu raporu da yayınlamış Kathimerini isimli yunan gazetesi. 


Oldukça ilginç bir bölümde, Oruç Reis’in durdurulması gerektiğini, eğer o durdurulamazsa ve bölgede enerji kaynağı bulursa, Türkiye’nin bölgeye Yavuz sondaj gemisini göndereceğini ve krizin daha çok büyüyeceğini, bunlar olmadan müdahale edilmesi gerektiğini raporluyorlar. 
Tabi Avrupa Birliği’nin dönem başkanı olan Almanya’da onlara akıl veriyor, diplomasi alanında elinizi güçlendirmek için İsrail, Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri ile elinizi güçlendirin diye. 
Yakın gelecek ne getirir bilinmez, ama batı da Yunanistan, doğu da ise Ermenistan’ın bizi çok uğraştıracağa benziyor. 
Bakalım mevlam neyler… 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

%d blogcu bunu beğendi: